Nietypowa fotografia ślubna

fotograf ślubny

Dla niektórych osób, które planują zorganizowanie swojego ślubu, bardzo ważne jest to, jakie będę mieć po ty dniu pamiątki. Dlatego za priorytet przyjmują znalezienie dobrego fotografa. Już nie tylko chodzi o jak najwyższą jakość zdjęć, ale również o ciekawe pomysły, którymi może nas zaskoczyć i zainteresować.

Fotografia ślubna – co nam oferują fotografowie?

fotografia ślubna w plenerzeKiedy wybieramy fotografa z jednego z bydgoskich zakładów fotograficznych, który wykona zdjęcia na naszym ślubie i weselu, zależy nam na tym, żeby był on profesjonalny w tym co robi. Już pierwsze wrażenie jakie na nas zrobi może być decydujące. Liczy się dla nas to jakim sprzętem się posługuje, a co najważniejsze patrzymy no jego dokonania. Dlatego ważne jest, żeby fotograf przedstawił nam swoje portfolio. Sama rozmowa z fotografem również jest dla nas istotna. Liczy się dla nas głównie, żeby nawiązać pewnego rodzaju porozumienie z fotografem. Jest to ważne, bo kiedy fotograf doskonale zrozumie nasze pomysły i to jakie mamy oczekiwania, na pewno praca będzie łatwiejsza a i efekty na pewno będą zdumiewać. Podczas rozmowy sprawdzamy również wszystkie propozycje, które nam przedstawi. Liczy się dla nas oryginalność i to, żeby realizacja danego pomysłu na sesję nie wywoływała zbyt wielkiego zamieszania. Co w ogóle proponują nam studia fotograficzne? Przede wszystko powstały teraz podziały na to, w jaki sposób fotograf wykona zdjęcia. Możemy wybrać dla siebie odpowiednią usługę:

  • przygotowania i błogosławieństwo
  • uroczystość zaślubin
  • przyjęcie weselne
  • sesja plenerowa

To od nas zależy, w którym momencie naszego wielkiego dnia będzie nam towarzyszył wynajęty fotograf ślubny.

Baseny kąpielowe – nietypowe miejsce na sesję

basen kąpielowyKiedy zdecydujemy już, który fotograf będzie dla nas najlepszy, warto skupić się na tym, jak będzie wyglądała cała sesja. Oczywiście jeśli chodzi o fotografowanie samej ceremonii i wszystkim elementom towarzyszącym wybór jest prosty. Wybieramy fotografię tradycyjne albo w formie reportażu z dnia naszego ślubu. Problem może pojawić się, kiedy decydujemy o przebiegu i scenerii naszej sesji plenerowej. Zazwyczaj wybierane są do sesji miejsca, w których poznała się para młoda. Jak najbardziej mogą to być naprawdę nietypowe miejsca, jak na przykład galeria handlowa, albo kinowa sala. Niektórym jednak zależy głównie na tym, żeby było pięknie i romantycznie. Oczywiście również ważne jest to, aby nasza sesja była jedyna w swoim rodzaju. Dlatego co raz mniej par decyduje się na rozwiązania typu sesja w parku, czy na starym mieście. Jednym z oryginalnych i dość romantycznych pomysłów na sesję ostatnimi czasy staje się fotografowanie w ruinach starych zamków. Wiele par młodych wybiera dla siebie całkowicie egzotyczne plenery, wyjeżdżając jednocześnie w podróż poślubną. Jest również dobre rozwiązanie na sesję w stylu wakacyjnym, nawet na miejscu, bez wyjeżdżania. Wystarczy do tego wykorzystać baseny ogrodowe. Jest wiele basenów do wynajęcia, chociażby w niektórych hotelach. Może to być naprawdę świetny pomysł na zabawną, albo romantyczną i piękną sesję. Zależy od tego w jaki sposób zdecydujemy się współpracować z fotografem.

Hotele to często niezbędny element przy sesji plenerowej

wnętrze hoteluDecydując się na kilkudniową plenerową sesję zdjęciową już po naszym ślubie na pewno niezbędne okaże się poszukanie fajnego hotelu i oczywiście w rozsądniej cenie. Zależy nam na tym, żeby było komfortowo, ponieważ chcemy wyglądać na zdjęciach na wypoczętych i zadowolonych. Czasami nie jest to łatwe, bo całodniowe pozowanie do zdjęć, w naprawdę różnych warunkach, może męczyć. Można połączyć oczywiście sesję plenerową i pobyt w hotelu z pewnego rodzaju podróżą poślubną, w takim krótszym wydaniu. Zapewnienie sobie luksusowego noclegu w Bydgoszczy pozwoli nam na miłe spędzenie kilku dni. Cały dzień przewidziany na robienie zdjęć, a wieczorem można cieszyć się swoim towarzystwem w kawiarenkach na starym mieście albo pozwolić sobie na chwilę rozrywki w jednym z klubów.


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Fotom Studio – strona internetowa firmy z Bydgoszczy wykonującej fotografie ślubne
  • Baseny-ogrodowe.com – witryna internetowa firmy produkującej baseny kąpielowe
  • Bestinn.pl – strona internetowa prezentująca hotel z restauracją w Bydgoszczy
  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy z poradami związanym ze ślubem i weselem

Zdanie podsumowania

Jak widać pomysłów na sesję i jej organizację jest naprawdę wiele i to od nas zależy co dla siebie wybierzemy.