Niezbędne instalacje odgromowe

Nie bez powodu ludzie się obawiają burz, bo niosą ze sobą ryzyko pożaru. W trakcie wyładowań elektrycznych powstają pioruny, które uderzają w ziemię z ogromną siłą i potrafią zniszczyć betonowe bloki, a także spalić budynek.

Gdzie znajduje się instalacja elektryczna?

instalacje odgromowe bielskoJuż małe dzieci są uczone, że w trakcie burzy nie wolno się chować pod drzewami, gdyż przyciągają pioruny. Bezpieczniej jest w samochodzie, gdyż stoi na gumowych oponach. Bezpiecznie jest także w domu, ale tylko pod warunkiem, że została na nim wykonana instalacja odgromowa. Jest to nic innego jak sieć metalowych przewodów, które są przymocowane do konstrukcji budynku. Jeżeli interesują nas instalacje odgromowe Bielsko jest miastem, w którym działa kilka firm wykonujących takie zlecenia. Polskie prawo mówi o obowiązku montażu instalacji odgromowej na budynkach o wysokości przynajmniej piętnastu metrów i powierzchni wielkości pięciuset metrów sześciennych. Co prawda dla bezpieczeństwa na każdym budy ku powinna się ona znaleźć, ale zależy to tylko od właściciela obiektu, który ma wolny wybór. Ma ona za zadanie ściągnąć móc pioruna i jak najkrótszą drogą go uziemić. Dzięki temu budynek po uderzeniu pioruna nie odnosi żadnych uszkodzeń. Gdyby błyskawica uderzy w dom, to mogła by uszkodzić instalacje elektryczną, która z kolei może wywołać spięcie i pożar. Zdecydowanie lepiej zamontować instalacje odgromową niż liczyć, że uderzenie pioruna nas minie. Koszt takiej instalacji, to od pięciuset do kilku tysięcy złotych.

Co istotne, dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych, instalacja odgromowa jest niemalże niewidoczna na budynku, a bardzo skuteczna. Również chcąc ubezpieczyć dom, trzeba ją mieć wykonaną, co dodatkowo zmobilizuje jego właściciela. Montuje się ją tylko raz, zatem to jednorazowy koszt.