Nowoczesne i luksusowe podłogi winylowe

Wykończenie podłogi to istotna sprawa przy remoncie każdego domu i mieszkania. Wszak jest to inwestycja którą przeprowadza się raz na kilkanaście lat. Dlatego tak starannie wybieramy nie tylko wzór, kolor ale i producenta. Podłoga nie jedno musi znieść, a więc powinna przez lata świetnie wyglądać i sprostać naszym użytkowym oczekiwaniom.

Co wiemy o luksusowych podłogach winylowych

luksusowe podłogi winyloweJeżeli w naszym domu są małe dzieci jeżdżące na hulajnogach po domu, jeżeli mamy zwierzęta domowe, jeśli żyjemy w pośpiechu i nie mamy czasu zastanawiać się ciągle czy aby mogę wybrać ten mebel żeby nie zniszczył podłogi to warto wybrać luksusowe podłogi winylowe. Są bardzo trwałe a do tego piękne. Swoją trwałość zawdzięczają rdzeniowi, który jest wykonany z naturalnych minerałów połączonych z polimerami. Są testowane w laboratoriach aby spełniać podwyższone standardy odnośnie zarysowań na pazurki psów, kółka fotela biurowego, wchodzenie w mokrym i brudnym obuwiu, czy na uderzenia spadających przedmiotów. Producenci takich podłóg pokrywają je specjalną warstwą która w 30% zwiększa ich odporność w porównaniu ze standardowymi panelami. To dzięki temu są układane nie tylko w pokojach czy na korytarzach ale też w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienki i kuchnie. Są bardzo elastyczne, łatwe do samodzielnego ułożenia. Co więcej możemy układać je na płytkach. Każdy może położyć je sam bez pomocy osób trzecich.

Co ciekawe podłogi winylowe przyzwyczailiśmy się układać na podłodze ale to tylko jedno z ich zastosowań. Możemy układać je także na ścianie. Podłogi winylowe słyną nie tylko z praktyczności i funkcjonalności ale także zachwyci was ich piękno. Przypominają nawet bardzo naturalne drewno. Nie tylko kolorystycznie ale także jeśli chodzi o strukturę.