Ogrzewanie domu pelletem drzewnym

Wielu z nas w czasie późnego lata lub jesieni zaczyna interesować się cenami za materiały opałowe. Jeśli nie korzystamy z miejskiej sieci ciepłowniczej to konieczne jest samodzielne ogrzewanie domu. Niejednokrotnie związane to jest z tym, że musimy również samodzielnie kupować różnorakie materiały opałowe jakie będą w przyszłości zastosowane w naszym systemie grzewczym.

Sprawdzony pellet drzewny

producent pelletu drzewnegoDo najbardziej popularnych i zarazem najczęściej stosowanych materiałów opałowych oczywiście zaliczyć możemy węgiel. Również bardzo często do ogrzewania czy też podgrzewania wody użytkowej wykorzystywane jest drewno opałowe. Od jakiegoś czasu drewno jest wykorzystywane w pełni. Chodzi o to, że również trociny mogą być używane do ogrzewania domu. Mianowicie z wiórów drzewnych zwanych także trocinami produkowany jest pellet drzewny. Niekiedy zdarzyć się też może, że producent pelletu drzewnego do swojego produktu dołoży również lepiszcza, które będą służyły do wiązania wiórów w całość. Nie każdy producent jednak lepiszcza stosuje. Niejednokrotnie spotkać się można bowiem też z tym, że pellet drzewny produkowany jest z samych wiórów. Wówczas do produkcji tego materiału opałowego wykorzystywane jest najczęściej drewno pochodzące z drzew iglastych. Z racji, że zawiera ono mnóstwo żywicy oraz olejków eterycznych to produkowany z jego wiórów pellet jest materiałem, który spala się bardzo skutecznie.

Ogrzewanie pelletem drzewnym zaczyna być coraz popularniejsze. To co jest bardzo ważne to to by wybierać pellet drzewny pochodzący z pewnego źródła. W naszym kraju działa obecnie sporo firm produkujących taki pellet. Niejednokrotnie spotkać też można pola pełne wierzby energetycznej, której patyki również za jakiś czas będą służyć do produkcji pelletu.