okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne i soczewki – jak dobrać?

Wady wzroku to z pewnością nie coś, co chcielibyśmy mieć, jednak czasem nie da się im zapobiec. Wtedy jedyne co możemy zrobić to dobrze dobrać okulary lub soczewki, dzięki którym będziemy lepiej widzieć, a komfort naszego życia się zwiększy. Jednak na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy wyborze odpowiednich szkieł? Z pewnością na początku musimy wykonać badanie wzroku w Krakowie.

Okulary korekcyjne powinny być wygodne

okulary korekcyjneDzięki niemu dowiemy się jak poważna jest nasza wada i co może nam zaproponować okulistyka. Wtedy okulista będzie wiedział z czym mamy do czynienia i będzie nam umiał lepiej doradzić. Optyk przyda się wtedy do wykonania okularów. My dobieramy oprawy okularowe, a optyk zajmuje się dalszą pracą do zalecanych szkieł. Gabinet okulistyczny nie ma na stanie wszystkich modeli okularów ze szkłami z różną ,,mocą”, więc są one robione na zamówienie. Znajdziemy tam też pewne okulary przeciwsłoneczne, ale też w ograniczonym wyborze na miejscu. Jedynie soczewki kontaktowe są gotowe na zamówienie. Zajmijmy się teraz głównym tematem czyli doborem okularów i soczewek kontaktowych. Tanie okulary korekcyjne w Krakowie powinny być dla nas wygodne. Lizy się kształt oprawek i zauszników. Zauszniki mają standardową długość, jednak zawsze można ją dopasować w razie wypadku. Zauszniki mogą być cieńsze lub grubsze, różnią się nieco kształtem (bardziej proste, bardziej zaokrąglone, bardziej skośne). Oprawy okularowe powinniśmy dobierać do naszego kształtu twarzy, jak również do naszej wygody. Nie powinny one nas nigdzie uciskać, na przykład przy nosie, nie powinny także utrudniać nam mimiki. Osobom o twarzy okrągłe poleca się oprawy kwadratowe lub prostokątne, a analogicznie osoby o twarzy kwadratowej lub trojka tej powinny nosić okulary korekcyjne w kształcie okrągłym czy półokrągłym (dół jest zaokrąglony, góra jest równa). To pozwala złagodzić rysy twarzy. Obecnie możemy dostać oprawy okularowe z różnych kolorach, a nawet z wzrokami, na przykład w cętki pantery czy z motywem płomieni na zausznikach. Z pewnością takie okulary będą przyciągały uwagę. Przy wyborze soczewek liczy się przede wszystkim wybór tego, jak często będziemy je zmieniać.

Są soczewki codzienne jednorazowe, które wyrzuca się na koniec dnia. Są tez soczewki miesięczne, czy dwutygodniowe, które zmienia się po tym terminie. Mamy też szeroki wybór soczewek dopasowany do potrzeb klientów, na przykład osoby z suchymi i podrażnionymi oczami mogą mieć soczewki nawilżane. Możemy zakupić też soczewki kolorowe, zmieniające kolor naszej tęczówki, jeśli się nam nie podoba.