Piękne białe listwy podłogowe

Listwy wykończeniowe przypodłogowe to detale. Tak zwykle uważamy. Może to i prawda ale są to niezwykle ważne detale. Bez nich wykończenie nie jest możliwe, nie jest kompletne a nic tak nie razi jak niedbałość tak poczucie niedokończenia, doprowadzenia sprawy do sedna. Trudno sobie nawet wyobrazić ładne pomieszczenie, ale w którym zapomniano o listwach.

Prostota białych listew podłogowych

proste białe listwy podłogoweTo szczegóły potrafią zmienić charakter wnętrza. Dlatego wybierając podłogę i szykując się już do remontu powinniśmy dokładnie przemyśleć wszystko a zwłaszcza szczegóły.  Bez nich nawet najdroższa podłoga, najpiękniejsza i starannie ułożona będzie prezentowała się nijak. Jakie listwy przypodłogowe wybrać. To zależy od tego jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć ale mimo wszystko do najczęściej wybieranych przez kupujących należą proste białe listwy podłogowe. Nie zawsze tak było. Prędzej klienci wybierali listwy pod kolor podłogi dziś trend się zmienia. Skąd taki wybór. Okazuje się, że klienci zaczęli wybierać listwy ni epod kolor podłogi ale pod kolor stolarki: drzwi, okien, a nawet mebli. A, że w ostatnim czasie przeważa styl skandynawski charakteryzujący się surowością i zimnymi kolorami stąd modne zaczęły być kolory skandynawskie. Powstała potrzeba na proste listwy białe, szare, antracytowe. Ale okazuje się, że te monokolory są na tyle uniwersalne, iż pasują do wielu wystrojów. Świetnie sprawdzają się przy nowoczesnych wnętrzach a także w stylu angielskim.

Największą zaletą białych listew jest fakt, że gdy już nam się znudzą możemy przemalować je na dowolny inny kolor. Jest to też ciekawy pomysł. Jeśli są to listwy z mdf możemy użyć farby do ścian. Jeżeli PCV wówczas ten proces jest już bardziej skomplikowany. Wymaga odpowiedniej impregnacji, wiedzy i czasu.