Podłoga do sali sportowej

Nowoczesne sale sportowe, zwłaszcza te w których urządzane są duże eventy i zawody sportowe, odchodzą coraz częściej od typowych nawierzchni jakie przez wiele lat były najbardziej rozpowszechnione w tego typu obiektach. Nowoczesne, wielowarstwowe podłogi są nie tylko bezpieczniejsze, ale również o wiele trwalsze, nie ulegając typowym uszkodzeniom łatwo.

Amortyzowana podłoga do obiektu sportowego

specjalne podłogi sportowePodłogi w obiektach sportowych muszą znosić o wiele większe obciążenia niż normalne nawierzchnie w dowolnym innym rodzaju obiektu. Coraz częściej montowane są w nich więc specjalne podłogi sportowe, coraz mniej przypominające stare nawierzchnie, które najczęściej wykonywane były z drewnianych segmentów. Nowe podłogi są skomplikowanymi konstrukcjami, które wykonywane są z tworzyw sztucznych, z warstwami różniącymi się elastycznością i trwałością. Zewnętrzne warstwy podłogi są najczęściej najbardziej elastyczne i najlepiej pochłaniają siłę nacisku, nie ulegając uszkodzeniu łatwo. Każda wewnętrzna warstwa jest natomiast twardsza i trwalsza, aż do prawie sztywnego rdzenia podłogi, który uniemożliwia złamanie segmentów pod nawet największym naciskiem. Podłoga taka kładziona jest na bardzo elastycznej podstawie, pochłaniającej nacisk w tym samym stopniu co zewnętrzne warstwy segmentów podłogi. Doskonale amortyzuje więc upadek, i zapobiega mnóstwu kontuzji i obrażeń, jakie zwykle mogłyby mieć miejsce podczas eventów.

Nie jest to co prawda najłatwiejsza podłoga do położenia, aczkolwiek dla większości nabywców nie jest to żaden problem, biorąc pod uwagę ogromne zalety i poziom ochrony przed kontuzjami, jaki podłoga zapewnia. Najczęściej montaż wykonywany jest przez załogi producentów, które mają największe doświadczenie w pracy z takimi podłogami.