Polecane kubeczki menstruacyjne

Menstruacja, dla każdej kobiety nie jest niczym przyjemnym. Głównie ze względu na towarzyszący jej ból oraz uczucie dyskomfortu, spowodowane noszeniem podpasek i tamponów. Dlatego warto się zastanowić nad alternatywą dla tych środków higieny osobistej.

Jak używać antyalergicznych kubeczków menstruacyjnych?

antyalergiczne kubeczki menstruacyjneWiele kobiet, które słyszy o kubeczkach menstruacyjnych, zastanawia się czym one właściwie są, jak wyglądają i dlaczego są lepsze od dobrze im znanych podpasek i tamponów. Postaramy się odpowiedzieć na te i nie tylko, pytania. Kubeczki menstruacyjne to wykonane z silikonu lub lateksu zbiorniczki w formie karbowanego lejka. Są one hipoalergiczne, czyli w stu procentach bezpieczne dla naszej skóry i błon śluzowych. W przeciwieństwie do podpasek oraz tamponów, antyalergiczne kubeczki menstruacyjne nie pochłaniają krwi, lecz ją magazynują. Co stwarza konieczność opróżniania i mycia, co jakiś czas. Przy obfitych krwawieniu, zaleca się noszenie dwóch kubeczków menstruacyjnych, tak na wszelki wypadek. Kubeczek wkłada się do wnętrza ciała, formując go w kształt litery “u” lub “s”. Aby go usunąć należy go pociągnąć za końcówkę i ścisnąć jego podstawę. Zbiornik kubeczka jest na tyle pojemny, że w ciągu dnia wystarczyłoby jedynie dwukrotne jego opróżnienie, jednak ze względów higienicznych, zaleca się to po każdym skorzystaniu z toalety. Tego rodzaju kubeczki mają różne rozmiary, ten optymalny dla siebie, należy dobrać metodą prób i błędów, gdyż różni producenci mają inny standard ich wielkości.

Kubeczek menstruacyjny przechowywać trzeba w opakowaniu, które zabezpieczy je przed zanieczyszczeniem i kurzem. Jednak producenci, do zestawu dołączają specjalne woreczki, co jest bardzo praktyczne. Ze względu na materiał z jakich są wykonane są one bardzo tanie.