Polecane opatrunki parafinowe

 

Z plastrów korzystamy na co dzień. Są jednak sytuacje, kiedy uszkodzona skóra wymaga specjalistycznych okładów. Z profesjonalnych plastrów korzysta się np. po zabiegu operacyjnym. Potrzebne są również w przypadku trudno gojących się ran. Dzięki zastosowaniu odpowiednich okładów rany szybciej się zagoją i zostawią po sobie mniejsze blizny. W niektórych przypadkach korzystanie z profesjonalnych plastrów jest zalecane.

Opatrunki parafinowe na trudno gojące się rany

opatrunek parafinowyPlastry te najczęściej występują w formie dużych okładów o wymiarach 10 na 10 centymetrów. Można je łatwo przyciąć do wymaganego wymiaru. Opatrunek parafinowy jest szczególnie polecany do pielęgnacji ran odleżynowych, przewlekłych i trudno gojących się. Niekiedy stosuje się go na oparzenia. Często są wykorzystywane do pielęgnacji ran po przeszczepach. Można z nich korzystać zarówno w warunkach szpitalnych, gabinetach lekarskich i w domu. Nadają się idealnie do pielęgnacji chorych z ranami wymagającymi długiego leczenia. Zawarta w nich parafina odpowiada za odpowiedni stopień nawilżenia, co usprawnia proces gojenia się rany. Zmiana opatrunku jest bezbolesna, bo plastry nie przywierają do rany. Są wyposażone w chłonny kompres, a ich specjalna konstrukcja odprowadza do niego wysięk z rany. Plastry wykonane z wysokiej jakości tworzywa, pozwalają na swobodne oddychanie skórze. Produkty mogą być stosowane bezpośrednio na ranę, również z innymi lekami, zalecanymi przez lekarza.

Plastry są jałowe i nie powodują alergii. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii nie przywierają do rany, dzięki czemu łatwo zmienić stary plaster na nowy. Utrzymują również odpowiednią wilgoć. Rana jest odpowiednio zabezpieczona przed czynnikami środowiskowymi i ma optymalne warunki, aby rozpocząć proces gojenia rany.