Poliuretanowa pianka do izolacji

Każdy doskonale wie, że efektywność systemów grzewczych jest bardzo ściśle związana z tym czy budynek posiada warstwy termoizolacyjne. Jeśli nie zadbamy o to by takie warstwy powstały to należy liczyć się z tym, że bardzo szybko będzie dochodziło do wyziębiania budynku. Wówczas systemy grzewcze będą pracowały na większych obrotach i jednocześnie będziemy musieli ponosić większe koszty za ogrzewanie.

Ocieplanie pianką poliuretanową

ocieplanie poddasza pianą mazowieckieTworzenie izolacji termicznej najczęściej kojarzone jest z tym, że do tego zadania wykorzystywany jest styropian. Materiał ten jest nam dobrze znany od wielu lat. Przez długi czas był to w zasadzie jedyny tak skuteczny materiał przeznaczony do tworzenia termoizolacji w budynkach. Obecnie jednak dostępne są też inne metody, których skuteczność bywa zadziwiająco dobra. Przykładem jednego z takich materiałów jest pianka poliuretanowa. Szczególnie popularne jest obecnie ocieplanie poddasza pianą Mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym bardzo łatwo znaleźć można sprawdzone firmy wykonujące termoizolacje przy użyciu takiej pianki. Przez wiele lat pianka poliuretanowa nie była w ogóle wykorzystywana do ocieplania. Nikt nawet nie podejrzewał, że może ona mieć aż tak ciekawe właściwości. Natomiast obecnie jest to materiał, który toczy walkę ze styropianem o hegemonię w kwestiach związanych z tworzeniem warstw termoizolacyjnych w budynkach.

Na dzień dzisiejszy pianka poliuretanowa jest uznawana za jeden z najlepszych materiałów mogących zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu. Warto też zwrócić uwagę, że pianka ta może także chronić przed zbyt dużym nagrzaniem budynku. Działa ona bowiem w dwie strony i bez problemu możemy stosować ją nie tylko w budynkach murowanych ale również i w tych wykonanych z drewna.