zabawki kreatywne

Pomysł na prezent dla swojej pociechy – zabawki kreatywne

Własne dziecko obdarowujemy nie tylko od święta. Na co dzień kupujemy praktyczne produkty i przedmioty potrzebne mu do prawidłowego rozwoju. Pozostałe akcesoria spływają od dziadków i rodziców chrzestnych lub znajomych. Nic dziwnego, że gdy przychodzi Boże Narodzenie lub dzień urodzin naszej pociechy kompletnie brakuje nam pomysłu na upominek. Jeśli właśnie jesteście w takiej sytuacji poznajcie przykładowe propozycje na prezent dla dziecka.

Zabawki kreatywne dla dzieci są zawsze dobrym pomysłem

zabawki kreatywneZadaniem zabawek kreatywnych jest pobudzanie wyobraźni dziecka już od pierwszych miesięcy życia. Zmuszają do zaangażowania się i wykazania pomysłowością oraz rozwijają manualnie . W sklepach z zabawkami znajdziecie wiele półek uginających się pod ich ciężarem. Należą do nich wszelkiego rodzaju:

  • klocki,
  • kręgle,
  • zabawki konstrukcyjne,

Jeśli jesteście zwolennikami kreatywnych zabaw, ale nie chcecie kupować następnego pudelka z klockami możecie zorganizować w warunkach domowych kolorowanki lub zabawę makaronem. Robienie makaronowego naszyjnika tez jest twórcze! Kolejna popularna od kilku lat propozycja to zabawki edukacyjne dla dzieci. Ich gama odpowiada wymaganiom dzieci w różnym wieku. U niemowlaka doskonale sprawdzi się mata edukacyjna. Jej kształt i budowa mają zachęcać dziecko do ruchu – przekręcania się z brzuszka na plecy i odwrotnie. Zaś wesołe melodyjki lub odgłosy zwierząt mają prowokować do powtarzania dźwięków. Nieco starszemu dziecku warto kupić laptopa edukacyjnego. To prosty i stosunkowo niedrogi sposób, by dziecko samodzielnie nauczyło się alfabetu, liczb, logicznego myślenia i kilku anglojęzycznych słówek. Dodatkowo tego typu laptopy wyposażone są w zabawy edukacyjne, które zainteresują dziecko i pomogą mu nabyć nowe umiejętności.

Kocyki dla dzieci – prezent dla malucha

Kocyki dla dzieciWybór kocyka dla malucha wydawać się może trywialnym i niewymagającym namysłu przedsięwzięciem. Inaczej ta sprawa musi wyglądać z perspektywy noworodka, dla którego ulubiony kocyk jest azylem, a jego wnętrze koi niemal tak jak głos mamy. Każdy rodzic wie, że jeden kocyk to zdecydowanie za mało, oprócz tego ukochanego muszą być jeszcze inne egzemplarze. Najbardziej istotny przy wyborze jest materiał i pora roku. Inny kocyk nadaje się do łóżeczka, a inny do wózka. Zawsze wybieramy te wykonane z najwyższej jakości, zimą zaś decydujemy się na polarowe. Najlepiej dokładnie sprawdzić skład materiału, zwłaszcza przy zakupie przez Internet. Trudno tam znaleźć rzetelne informacje, dlatego zamawiajcie je z pewnych źródeł. Dokładnego opisu produktu udziela np. producent akcesoriów dziecięcych i zabawek Skip Hop – wiecie co kupujecie. Kolejnym pomysłem na prezent dla młodszych dzieci jest piasek kinetyczny. To mieszanka 98 procent naturalnego piasku nietoksycznego z 2 procentami polimeru. Dzięki niemu piasek jest zwarty i nie rozsypuje się. Wykorzystuje się go w wielu gabinetach terapeutycznych i przedszkolach, ponieważ doskonale poprawia motorykę i stanowi źródło dobrej zabawy. Dzięki niemu w warunkach domowych można lepić babki, budować zamki i szukać zakopanych w nim skarbów. Spora zaletą piasku jest jego trwałość – nigdy nie zasycha, więc można go naprawdę długo przechowywać. Ten prezent nie tylko zainteresuje dziecko, ale także nauczy je cierpliwości, koordynacji i dokładności, a przy tym zapewni mnóstwo dobrej zabawy.

Jak wybrać odpowiedni jeździk dla dziecka?

jeździkJeździki to produkty dedykowane dzieciom do lat 3, ponieważ właśnie w tym wieku malcy doskonalą sztukę chodzenia. Na rynku dostępne są różne modele – przy wyborze powinniśmy kierować się wiekiem, wzrostem dziecka i jego umiejętnościami. Istotna jest także wytrzymałość, tak by jeździk nie rozpadł się przy pierwszej kolizji. Warto porównać kilka produktów i wybrać się na zakupy z naszą pociechą. Zawsze lepiej wybrać ten, do którego będzie musiała podrosnąć, niż za mały. Wtedy dziecko będzie wadzić nóżkami o podłoże, co nie ułatwi mu nauki chodzenia i przeszkodzi w zabawie.

Więcej inspiracji możemy znaleźć na:


Podsumowanie

Gama zabawek i innych produktów dla dzieci jest naprawdę bardzo szeroka. Przy wyborze najlepiej jest się kierować etapem rozwoju dziecka oraz czasem na jaki posłuży mu dany produkt. Pamiętajmy, by nie kupować na siłę zabawek niedostosowanych do wieku pociechy. Nie warto wymuszać na niej nauki umiejętności, na które nie jest jeszcze gotowa.