klocki lego dla dziewczynek

Pomysły na prezenty dla dziecka

Jest wiele okazji, kiedy przyda się pomysł na prezent dla dziecka. O ile własnemu raczej wie się, co kupić, w przypadku chociażby dzieci rodzeństwa, trudniej już podjąć właściwą decyzję. Może więc przydadzą się państwu zaproponowane przez nad rozwiązania. Czasami kilka podpowiedzi może stanowić dobrą inspirację.

Na zdrowie nóżek buty dziecięce danielki

buty profilaktyczne dla dzieciKiedy dziecko ma problem na przykład z niewłaściwym stawianiem stóp podczas chodzenia, można skonsultować z jego rodzicami zakup odpowiednich butów. Jeżeli kupi się odpowiednie, można doprowadzić do tego, że wady będą korygowane na bieżąco. Takie buty mają dopasowane wkładki profilaktyczne i zapobiegają pogłębianiu się problemów albo ich powstawaniu. Jest to prezent z gatunku tych pożytecznych. Dziecko raczej się z niego nie ucieszy, ale rodzice owszem. Jeśli więc idzie się na urodziny do nieco starszego już dziecka, to lepiej jednak kupić mu zabawkę albo coś, co je bardziej zainteresuje niż buty. Z drugiej strony, na takie okazje zwykle dziecko dostaje bardzo dużo zabawek i słodyczy, więc jeśli będzie miało wśród prezentów jedną pożyteczną rzecz, to nic się nie stanie. Można kupić takie obuwie, a oprócz tego na przykład książeczkę do kolorowania.

Dla kogo klocki lego technic?

klocki lego technicJeśli chodzi zaś o zabawki, to wybór oczywiście jest ogromny. Wśród lalek, misiów, samochodów można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Niemniej jednak my dziś stawiamy na klocki lego. Z pewnością jest to prezent, który właściwie może się sprawdzić dla ludzi w bardzo różnym wieku. Dzieci młodsze czy starsze bardzo ucieszą się z takich klocków, jeżeli tylko lubią budować. Nieraz też i ich rodzice mają prawdziwą radość, kiedy mogą pobudować wraz ze swoimi pociechami. Naszym zdaniem najlepsze są klocki lego technic, ponieważ dają najwięcej możliwości. Korzystają z różnych ciekawych mechanizmów, a dzieci przecież uwielbiają, kiedy coś się rusza. Tym bardziej cieszą się, kiedy mogą powiedzieć, że zbudowały coś same albo z pomocą taty czy mamy. Dziewczynki także lubią te klocki mimo iż występują w raczej ciemnych, chłopięcych barwach. Doceniają je jednak zazwyczaj nieco starsze przedstawicielki płci żeńskiej, podczas gdy młodsze wolą klocki lego friends. Te drugie wyglądają dla nich bardziej przyjaźnie i zabawa utrzymana jest w tym klimacie, który one lubią. Co prawda, tutaj brakuje tych elementów ruchomych, ale i bez nich można się świetnie bawić. Sami mamy doświadczenia z dziećmi w różnym wieku i klocki lego stanowią zdecydowanie ponadczasową zabawkę, którą lubią prawie wszyscy. Dodatkowo klocki rozwijają wiele umiejętności takich, jak:

  • umiejętności społeczne
  • umiejętności manualne
  • umiejętność logicznego myślenia
  • kreatywność

Można wybudować sobie sklep, salon kosmetyczny, piękny i wielki dom. Konstrukcje często nie są wcale prostsze niż te w zestawach technic. Także trzeba się namęczyć, żeby złożyć większy zestaw.

Koszulki z własnym nadrukiem – co nadrukować?

koszulka z własnym nadrukiemCiekawym pomysłem jest także stworzenie specjalnej koszulki. Jest to propozycja przeznaczona jako prezent dla dzieci, powiedzmy w wieku od czterech lat. Wtedy bowiem mają one już jakieś ulubione bajki i dziecięce seriale. Można więc stworzyć im część garderoby z ulubionym bohaterem. Na pewno będą się z tego cieszyć i szybko będą chciały pochwalić się kolegom w przedszkolu. Koszulki z nadrukiem mogą przedstawiać na przykład Minionki, Kubusia Puchatka, Żwirka i Muchomorka. Wiele jest możliwości, a wiele zależy od kreatywności dorosłego. Trzeba jednak brać pod uwagę zainteresowania dziecka, jeżeli ma ono w tej części garderoby z chęcią chodzić. Poza tym koszulka powinna też podobać się na tyle rodzicom, że będą chcieli ją dziecku zakładać. Wbrew pozorom jest to ważna kwestia. Należy zadbać o jakość druku na odzieży, a także zobaczyć czy materiał jest miękki i przyjemny w dotyku. Poza tym, nie trzeba przypominać, że rozmiar musi być odpowiedni.


Dokładniejsze informacje na ten temat są dostępne na:

  • Ministore.pl – sklep internetowy sprzedający wkładki profilaktyczne dla dzieci
  • Leleus.com – sklep online oferujący klocki lego dla dziewczynek
  • Studioagama.pl – strona internetowa firmy tworzącej koszulki z własnym nadrukiem
  • Egodziecka.pl – portal internetowy skierowany do rodziców

Podsumowanie

Dzieci zazwyczaj mają jakieś ulubione bajki czy zajęcia. Jeżeli ktoś nie orientuje się, co interesuje dane dziecko, warto podpytać o to jego rodziców. Dzięki temu uniknie się kupowania rzeczy, które później będą się tylko kurzyły na półce.