Co jest nam potrzebne dla kota i gryzonia oraz gdzie możemy zakupić zwierzątko?

Posiadanie zwierzątka wiąże się z różnego rodzaju wydatkami. Są one różne w zależności od tego na jakiego pupila się zdecydujemy. Rozważmy dwie opcje. Pierwszą będzie kot a drugą jakiś gryzoń np. świnka morska.

Kot.

W przypadku kota nie zawsze musimy za niego płacić. Oczywiście możemy iść do sklepu zoologicznego i go kupić ale mamy kilka innych opcji. Możemy zaadoptować jakiegoś ze schroniska lub dostać od znajomych, którym kotka się okociła. Innym rozwiązaniem jest znalezienie na internecie oferty, gdzie ktoś odda w dobre ręce zwierzątko.

Jeżeli mamy kota powinniśmy zaopatrzyć się w transporter dla kota. Przyda się on kiedy będziemy chcieli pójść do weterynarza na szczepienie lub w razie choroby. Oprócz tego jeżeli wyjeżdżamy na wakacje lub chcemy gdzieś pojechać i zabrać kotka ze sobą transporter będzie bardzo potrzebny.

Kolejnym kosztem jest karma. Sami musimy zdecydować czym karmić naszego kota. Możemy zdecydować się na przyrządzanie mu jedzenia przez nas ale również wtedy musimy kupić potrzebne składniki. Mniej czasochłonne jest zakupienie karmy dla kota w sklepie. Dodatkowo jeżeli zwierzę jest młode lub kotka jest w ciąży/karmi małe kotki przydadzą się różnego rodzaju witaminy.

Mając zwierzątko musimy liczyć się z wizytami u weterynarza. Właściciele kotów często decydują się na sterylizację pupila. Zabieg ten ma swoją cenę. Oprócz tego w razie choroby musimy udać się do weterynarza, który za swoją usługę policzy odpowiednią kwotę. Nie zapominajmy również o cenie lekarstw. Kotom trzeba również przycinać pazury i w razie takiej potrzeby musimy iść do weterynarza.

Niezbędnym wydatkiem kiedy posiadamy kota jest kuweta. Jest ona szczególnie potrzebna, jeżeli kot cały czas jest w domu. Jak każda istota żywa musi się wypróżniać i do tego służy mu kuweta. A do kuwety potrzebujemy zaś piasku lub żwirku.

Gryzoń.

We wstępie jako przykład gryzonia podałem świnkę morską. W przypadku wyboru tego zwierzątka najczęściej go kupujemy w sklepie zoologicznym. Niektóre wydatki dublują się z wydatkami na kota. Jakie?

Karma. Podobnie jak w przypadku kota musimy zapewnić śwince coś do jedzenia. Dodatkowo warto by świnka miała w klatce wapno do gryzienia oraz kolbę z różnego rodzaju ziaren. Oprócz tego możemy jej dawać marchewkę lub jabłko.
Weterynarz. Jak z każdym zwierzątkiem również ze świnką morską musimy chodzić do weterynarza w przypadku choroby lub potrzeby przycięcia pazurków. Musimy więc liczyć się z kosztami na ten cel.

Świnkę morską możemy trzymać w akwarium lub w klatce. Lepszym rozwiązaniem jest klatka, która umożliwia nam transport zwierzątka np. do weterynarza oraz zabezpiecza przed wyjściem świnki. Bez względu czy jest to klatka, czy akwarium musimy wyłożyć trocinami, które co jakiś czas musimy zmieniać.

W sklepie możemy kupić różne akcesoria dla gryzoni. Musimy przede wszystkim zakupić poidełko oraz miejsce na jedzenie. Oprócz tego gryzonie przede wszystkim chomiki lubią kręcić się w specjalnych kołowrotkach. Możemy również kupić “domek” w którym zwierzątko będzie mogło się schować lub spać. Jeżeli chcemy, aby gryzoń pobiegał sobie np. po domu a jednocześnie nie chcemy, aby uciekł możemy kupić kulę do biegania dla gryzoni. Oprócz tego możemy kupić różnego rodzaju tunele lub rurki w których gryzoń będzie sobie mógł pobiegać.

Miejscem, gdzie możemy zakupić zarówno zwierzęta, jak i niezbędne akcesoria jest sklep zoologiczny. Najczęściej oferowane są w nim rybki a co za tym idzie różne akwaria, rośliny i inne akcesoria dla rybek. Kolejnymi zwierzątkami, które są w prawie każdym sklepie są gryzonie. Oprócz tego możemy kupić w sklepie również pieski, kotki lub gady np. jaszczurki.

Leave a Comment