Co poza krzesełkami stadionowymi jest używane na trybunach?

siedziska stadionowe

Wybierając się na jakiekolwiek wydarzenie sportowe, albo kulturowe na świeżym powietrzu, nie zastanawiamy się nad otoczeniem w jakim się znajdujemy. Dla nas jest to zazwyczaj po prostu stadion, czy innego rodzaju trybuny. Jednak oprócz krzesełek, znajduje się tam kilka ciekawych elementów.

Siedziska stadionowe niezbędne na każdych trybunach

krzesełka stadionowePrzede wszystkim kiedy zamierzamy iść na jakiś mecz sportowy, albo na innego rodzaju wydarzenie organizowane na stadionie, lub innym obiekcie nie tylko sportowym, zależy nam przede wszystkim na wygodzie. Zakładamy, że spędzimy tam dużo czasu, a nie będzie to dla nas nic przyjemnego, jeśli po godzinie zacznie nam być niewygodnie. Będziemy się wtedy tylko zastanawiać jak długo jeszcze i nie będziemy w stanie cieszyć się z widowiska. Zwyczajowo na stadionach stosowane są krzesełka stadionowe, różniące się w zasadzie w różnych miejscach jedynie kolorem. Są to siedziska plastikowe. Mogą być oczywiście z oparciem lub bez. To jakie rodzaj jest zastosowany powinno być uzależnione od tego, jakiego rodzaju wydarzenia będą się odbywały na danych stadionie. Jeśli w założeniu będą długie, jeśli zależeć będzie organizatorom na wygodzie i zadowoleniu widzów, powinni wybrać te z oparciem. Na krzesła jednak, wybierając się na przykład na mecz może jeszcze czasami zwrócimy uwagę, jednak jest kilka takich elementów, które są stosowane i z nich korzystamy, ale nawet nieświadomie. Są też takie elementy wyposażenia trybun, które nam ułatwiają oglądanie meczu, albo je umilają.

Tablice interaktywne jako funkcjonalne wyposażenie trybun

tablica interaktywnaMożna by było połączyć pożyteczne z przyjemnym i pomyśleć o umieszczeniu na stadionach i trybunach różnych form rozrywki dla widzów. Oczywiście szeroko rozpowszechnione są telebimy. Na nich widzowie siedzący na trybunach mogą oglądać powtórki niektórych akcji, albo zbliżenie na boisko. Jest to szczególnie ważne dla osób, które zajmują miejsca dość oddalone od boiska i nie koniecznie dobrze wiedzą co się na nim dzieje. Tak samo jest w przypadku jakiś wydarzeń kulturowych, jak na przykład koncert, czy występ kabaretów. Wtedy również zależy nam na tym, żeby widzieć wszystko dokładnie. Telebim pozwala nam obejrzeć z bliska osobę występującą, a to może oddać bardziej charakter występu. Jednak można by było zastanowić się nad pewnymi formami zachęcenia widzów do działania. Mogą to ułatwić tablice interaktywne. Na meczu fajnie by było gdyby widzowie mieli możliwość na takiej tablicy ustawiać grę zawodników i dla własnej satysfakcji planować strategię gry. Innym zastosowaniem dla takiej tablicy mogło by być przedstawianie przewidywanych wyników meczu, na przykład na podstawie statystyki.

Aromamarketing na trybunach – nietypowe wykorzystanie

kompozycje zapachoweNależałoby zacząć w od wyjaśnienia czym takim jest aromamarketing i czym się zajmuje. Najprościej rzecz biorąc, aromamarketing jest to świadome działanie na klienta, za pomocą zapachów. Wykorzystuje on zmysł powonienia do wywołania konkretnych reakcji emocjonalnych. Oczywiście trzeba znać zależności i wiedzieć jaki zapach, wywołuje jaki efekt na ludzkich emocjach. Możemy wybierać spośród różnorodnych zapachów, między innymi takich jak:

  • pieczywo
  • kawa
  • szarlotka
  • skoszona trawa
  • róże

Jeśli podejmujemy współpracę z firmą oferującą nam marketing zapachowy swój wybór możemy skonsultować ze sprzedawcami, którzy oczywiście znają się na poszczególnych zapachach. I tak na przykład na trybunach sportowych może być rozprowadzany zarówno zapach jedzenia, który będzie przekonywał widzów do kupienia chociażby hot doga czy popcornu. Ale świetnym pomysłem może być również rozpylenie zapachu świeżo skoszonej trawy. Widzowie, którzy wezmą udział w meczu, podczas którego towarzyszy im właśnie taki zapach z pewnością będą to odpowiednio kojarzyć. Oczywiście każdy przyjmie ten zapach w inny sposób, jednak powinno to wywrzeć naprawdę ciekawy efekt.


Informacje związane z tematem artykułu dostępne są na:

  • Siedziskasportowe.pl – strona internetowa firmy tworzącej krzesełka stadionowe
  • Legrant.com.pl – witryna internetowa firmy oferującej tablice interaktywne
  • 4budowlani.pl – portal internetowy dla fachowców z branży budowlanej
  • Aromadozator.pl – strona internetowa firmy oferujacej neutralizację zapachów

Podsumowanie

Oczywiście widz również może sam sobie ustalić kto wygra i jaka jest na to szansa. Może się to okazać naprawdę fajną formą rozrywki na przykład na przerwach, albo czekając na rozpoczęcie.