PR, marketing, pierwsze wrażenie – Wpływ na sprzedaż

 

Na studiach poznałam koleżankę, która kończąc reklamę, uzyskała ogromną wiedzę jej wpływu na człowieka. Wiedziałam od zawsze, że będę chciała otworzyć swoje biuro projektowe; wtedy przypomniała mi się ona. Postanowiłam zapytać się Aliny, co zrobić by odnieść sukces w biznesie.

U którego producenta szukać ekskluzywnych mebli biurowych?

ekskluzywne meble biurowe producentWypełniłam zatem jej ankietę, dotyczącą mojej branży i potencjalnych klientów. Usłyszałam, że jedną z najważniejszych rzeczy na początek, które muszę zrobić to ekskluzywne biuro. Moi potencjalni klienci to ludzie zamożni, a takich trzeba przyjmować ekskluzywnie. Moje biuro ma pokazywać klasę i zachwycać jeszcze przed stworzeniem projektu. Dobre meble biurowe mają stanowić preludium do tego co klient otrzyma. Wcale za niemałe pieniądze. Alina poleciła mi pewnego producenta takich ekskluzywnych mebli, a ja postanowiłam jej posłuchać. W końcu reklama jest dźwignią handlu. Musiałam mieć krzesło, stół, stolik przy którym można z klientem napić się kawy. Proponowałam ekskluzywny produkt nie ja jedna – musiałam być zatem lepsza od konkurencji. Poprzedniego dnia zamówiłam szklane drzwi, teraz wpisywałam już w googlach ekskluzywne meble biurowe producent. Nie miałam wątpliwości czy to robić, choć ceny produktów nie były niskie. Wiedziałam jednak, że elegancki wystrój szybko się zwróci. Krzesełko musi być tak miękkie by nie chciało się klientowi wychodzić. Stolik tak ładny, że chciałby mieć taki u siebie. Regał czy półki miały inspirować i być doskonale połączone z resztą. Moje biuro miało być moim gabinetem, ale też marzeniem klienta.

Znalazłam producenta, o którym wspinała Alina, i nie zastanawiając się za wiele zamówiłam meble, które mogłabym z czystym sercem polecić innym. Miesiąc później usłyszałam pierwszy zachwyt nad swoim biurem. Byłam dumna ze swojego gustu i dobrego wyboru. Alinie również odwdzięczyłam się ładnie. Pomaga mi czasem do tej pory.