Profesjonalny frak jeździecki

Jeździectwo to bardzo wymagający sport. Głównie ze względów finansowych. Trzeba sporych nakładów aby uprawiać ten sport. Począwszy od zakupu odzieży skończywszy na utrzymaniu konia. Jaką odzież wybrać? Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego stroju?

Odpowiednia odzież do jazdy konnej

elegancki frak jeździeckiJeździectwo to coraz powszechniejsza forma spędzania czasu wolnego. Zarówno mieszkańcy miast, jak i wsi pragną coraz bardziej i częściej obcować z naturą. Po ciężkim tygodniu pracy większość z nas szuka różnych form aktywnego spędzenia czasu, a także relaksu. Jedną z form aktywnego spędzenia czasu poza miastem jest jeździectwo. Jazda konna to sport wysoce urazowy i kosztowny, ponieważ trzeba zadbać o wiele spraw. Poza kosztami utrzymania konia dochodzą koszty zakupu akcesorii w tym niezbędnej odzieży. Niezbędnym elementem odzieży, zwłaszcza podczas zawodów jeździeckich jest elegancki frak jeździecki. Taki frak składa się z marynarki jeździeckiej występującej w siedmiu kolorach, kasku jeździeckiego lub toczka oraz bryczesów(białe, beżowe). Nieodzownym elementem jest także koszula konkursowa z kołnierzykiem lub stójką. Dodatkowo musi wystąpić biały plastron, czyli szeroki krawat i buty jeździeckie zwane oficerkami lub sztybletami i rękawiczki. Jeździec zakłada elegancki frak podczas konkursów, czy zawodów jeździeckich. Jeździectwo należy do renomowanej formy spędzania czasu, co niesie za sobą konieczność stosowania dostojnego i eleganckiego stroju. Frak jeździecki musi zapewnić zawodnikowi bezpieczeństwo, komfort poruszania się oraz prezencję. Warto pamiętać, że dzieciom oprócz eleganckiego stroju należy zakładać kamizelkę ochronną.

Jeździectwo to bardzo elitarny sport, drogi i zarezerwowany dla wąskiej grupy społecznej. Jazda konna doskonale wpływa na naszą psychikę, uczy pokory i daje możliwość obcowania z pięknym i mądrym zwierzęciem. Odpowiednia odzież do jazdy konnej zapewni nam komfort i bezpieczeństwo podczas zawodów jeździeckich i codziennej jazdy.