terminale pos z własnym oprogramowaniem

Czy program sprzedażowy POS sprawdzi się w każdym sklepie?

Każdy punkt handlowy czy usługowy potrzebuje mieć system, który zapewni kompleksową obsługę sprzedaży. Co prawda, istnieją jeszcze takie miejsca, gdzie wszystko odbywa się bez użycia komputera, jednak jest to widok coraz rzadszy. Warto czerpać z możliwości techniki, aby wpływać na efektywność biznesu.

Program sprzedażowy POS – cechy

program sprzedażowy posNie dziwi fakt, że przedsiębiorcom zależy na tym, aby mieć system jak najbardziej dopasowany do potrzeb danego biznesu. Niemal w każdej branży można znaleźć narzędzie, które wesprze pracowników w wykonywaniu ich obowiązków i wpłynie pozytywnie na efektywność albo inne działania. Kiedy jednak brakuje jakiejś możliwości, warto zainwestować w oprogramowania dedykowane, czyli zaprojektowane specjalnie dla danej firmy. Wówczas wszystko musi być dokładnie dopasowane do potrzeb, a przedsiębiorstwo ma możliwość skorzystania z poprawek. Mimo wszystko jednak programów sprzedażowych jest tyle, że spokojnie każda firma może znaleźć coś, co sprosta jej oczekiwaniom. Są systemy przeznaczone dla małych sklepów, jak i te służące większym punktom handlowym. Wiele możliwości daje właśnie program sprzedażowy POS. Podstawowy system POS zapewnia:

  • raportowanie różnych operacji
  • współpraca z urządzeniami sklepowymi jak kasa fiskalna
  • wyszukiwanie konkretnego towaru, a także jego wprowadzanie
  • konfigurację interfejsu

Właściwie istnieje wiele jego odmian. Można dobrać ten, który najlepiej będzie pasował do potrzeb. Jeden nada się bardziej dla restauracji, inny dla punktu z kawą. Taki program będzie przechowywał informacje o klientach, raportował sprzedaż. Może także zawierać informacje o pracownikach, na przykład, kto w danym momencie obsługiwał system. Wiele z tych systemów jest intuicyjnych, dzięki czemu personel jest w stanie bardzo szybko go opanować. Niejeden z takich programów sprzedażowych oferuje możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego w razie problemów czy zapytań. Tych możliwości jest znacznie więcej jednak w dużej mierze zależą od konkretnej wersji programu.

Terminale POS przydatne w lokalu handlowym

płatnicze terminale posPoza tym, że w firmie handlowej konieczny jest dobry system przeznaczony do sprzedaży, nie powinno zabraknąć też terminali płatniczych. W małym punkcie wystarczy zaledwie jeden, ale jest niezbędny, ponieważ dzięki niemu można będzie obsługiwać większą ilość klientów. Nierzadko bowiem zdarza się, że ludzie nie mają ze sobą pieniędzy w gotówce. Chętnie skorzystaliby z usług, ale niestety nie mają kiedy i gdzie wypłacić pieniędzy. Wiele wygrywa przedsiębiorstwo, które zawrze korzystną umowę z agentem wynajmującym terminale płatnicze. Wtedy bowiem prowizja jest nie za duża i lokal może dobrze funkcjonować. Opłaty od sprzedaży są negocjowane przy zawieraniu umowy, a zależą na przykład od obrotu, a także od branży. Wiadomo, że w przypadku gastronomii taki procent nie powinien być zbyt duży, bowiem przedsiębiorcy w ogóle nie opłacałoby się prowadzić biznesu. Niewiele się przecież zarabia na sprzedaży jednej kanapki czy kawy. Należy wziąć pod uwagę także dodatkowe opłaty, takie jak dostęp do raportów online czy drukowana faktura. Dokładne zapoznanie się z umową pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek.

Terminale płatnicze w sklepie z lampami

terminal posProgram POS na pewno sprawdzi się w sklepie z lampami. Pozwoli szybko rozliczyć zakupy i zachować dane w systemie. Dodatkowo zapewnienie klientom możliwości korzystania z kart płatniczych przy zakupie wpłynie znacząco na ich ilość. Nikt przecież nie chodzi kupować tych droższych produktów jak lampy LED sufitowe z zapasem gotówki w portfelu. Brak możliwości płacenia kartą byłaby więc wręcz zabójcza dla tego rodzaju działalności. Niektóre systemy POS są nawet darmowe, więc nie trzeba płacić, aby móc mieć zapewnioną kompleksową obsługę nie tylko samej sprzedaży, ale i innych obszarów ważnych dla przedsiębiorcy mającego swój własny punkt handlowy. Jednym z systemów płatnych wartych rozważenia, a także obsługujących stanowiska kasowe jest za to Subiekt GT. Ma on wiele funkcji, pozwalających na przykład na ewidencję transakcji sprzedaży i zakupu, dostaw, a także obecnego stanu zamówień.


Informacje związane z tematem dostępne są również na:

  • Dlahandlu.pl – portal internetowy poświęcony zagadnieniom handlowym
  • Dobresystemy.eu – witryna internetowa firmy oferującej programy subiekt gt i pc market
  • Terminalekartowe.pl – strona internetowa prezentująca płatnicze terminale pos

Podsumowanie

Program sprzedażowy POS przez to, że ma wiele różnych odmian może sprawdzić się w każdym sklepie. Przyda się zarówno do obsługi w wielokasowym markecie, jak i w małym punkcie z kawą.