Projekt domu zamówiłem u architekta

Gdy tylko podjąłem decyzję o budowaniu swojego domu to od razu postanowiłem, że projekt zamawiać będę u profesjonalnego architekta. Wiedziałem, że na pewno nie skorzystam z tańszego, ale uniwersalnego projektu, który można kupić w internecie. Zawsze byłem indywidualistą i chciałem, żeby mój dom był absolutnie niepowtarzalny.

Zamówiłem projekt domu z adaptacją

domy jednorodzinne projekty - krakówDziałkę kupowaliśmy już kilka lat wcześniej, więc w zasadzie czekała ona tylko i wyłącznie na Naszą decyzję o budowie. Kiedy podjęliśmy taką decyzję to nie pozostało nam nic innego jak tylko znaleźć biuro architektoniczne, które zaprojektowałoby nasz wymarzony dom. Znalazłem biuro, które oferowało domy jednorodzinne projekty – Kraków jest miastem, w którym takich biur działają setki albo i więcej. I każde ma ogromną ilość klientów. Nic dziwnego, bo w tym pięknym mieście każdy chciałby mieszkać. W każdym razie ja zamówiłem projekt z adaptacją. To brzmi tak niesamowicie, ale chodzi tylko o to, że projekt jest stworzony odpowiednio do warunków zabudowy wydanych dla naszej nieruchomości. A w warunkach zabudowy określone jest dokładnie jakie może być zabudowanie. I do tego właśnie architekt musiał dostosować projekt. Musiał on być stworzony według wszystkich restrykcji określonych właśnie przez właściwy urząd terytorialny. Na szczęście dla doświadczonego architekta stworzenie takiego projektu to żaden problem. Same warunki zabudowy można ściągnąć z internetu.

Przyszedł czas na długo wyczekiwaną budowę własnego domu. Kiedy tylko zdecydowaliśmy się na ten krok znalazłem architekta, u którego zamówiłem projekt domu. Projekt został dostosowany do działki oraz wymogów stawianych przez gminę i dotyczących postawienia na niej domu jednorodzinnego. Na szczęście architekt spisał się znakomicie.