Czy projektowanie elektroniki to dobry pomysł na firmę?

obwody drukowane

Branża elektroniczna to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów, w związku z czym posiadając odpowiednie umiejętności, kwalifikacje i wykształcenie, z powodzeniem można znaleźć zatrudnienie w tym sektorze, czy jednak zamiast pracy u kogoś, da się w tej branży założyć własną działalność czy jest to opłacalne, i wreszcie jak się zabrać do tego od strony formalnej. O tym wszystkim powiemy w niniejszym artykule.

Projektowanie elektroniki – kilka słów i specyfice

płytki drukowaneW przypadku firm zajmujących się projektowaniem elektroniki za główny obszar ich działań można uznać świadczenie usług związanych z projektowaniem elektroniki, wykonywaniem układów elektronicznych, programowaniem mikrokontrolerów, tworzeniem oprogramowania komputerowego. Firmy świadczące tego rodzaju usługi z swojej ofercie maja usługi kompleksowe jak i realizacje konkretnych faz projektu, dzięki czemu klint może otrzymać gotowa działającą maszyny lub tylko ejj element w zależności od potrzeb. Jeżeli mówimy o konkretach to w skład oferowanych przez takie firmy usług można zaliczyć takie czynności jak:

 • opracowanie schematu urządzenia elektronicznego,
 • projektowanie płytek drukowanych,
 • Przygotowanie dokumentacji technicznej do produkcji urządzeń,
 • wizualizacje 3D zaprojektowanej płytki drukowanej,
 • wykonanie prototypów,
 • wprowadzanie modyfikacji,
 • programowanie mikrokontrolerów,
 • programowanie mikroprocesorów,
 • tworzenie oprogramowania dla procesorów

oczywiście powyżej wymienione usługi stanowią jedynie pewnego rodzaj przykład, ponieważ oferta konkretnej firmy może się różnić. Nie mniej wyliczenie to miało pokazać fachowość tego rodzaju działalności. Dlatego nosząc się z zamiarem założenie tego rodzaju firmy, trzeba zarówno liczyć się z koniecznością zatrudnienia wykwalifikowanego personelu jak i z zakupem specjalistycznego sprzętu. A to jakby nie było wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednich funduszy na uruchomienie takiej działalności gospodarczej, co może stanowić dla wielu osób problem. Podpowiadamy zatem jakie rozwiązania mogą okazać się pomocne.

Kredyty dla firm bez bik – dobre rozwiązanie dla nowych firm

Pieniądze z pożyczki dla firmSuma potrzebna na rozpoczęcie tego rodzaju działalności jaka jest projektowanie elektroniki może być naprawdę wysoka, a co za tym idzie nawet jeśli posiadamy wkład własny, to może się okazać on nie wystarczający, dlatego dobrym rozwiązaniem dla nowych firm są tak zwane kredyty dla firm bez bik. W przypadku tego rodzaju kredytów nie sprawdza się historii kredytowej firmy czy tez jej właścicieli, a ilość formalności jest zdecydowanie ograniczona, co sprawia, ze nie tylko krótszy jest czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, ale także, ze i szanse na otrzymanie kredyty, czyli na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku są zdecydowanie większe. Decydując się jednak na zaciągnięcie kredyty należy dokładnie sprawdzić warunki spłaty jak i jej okres, tak by były one dla nas możliwe do wykonania.

 

Pożyczki dla nowych firm – dodatkowe fundusze

Środki z kredytu dla firm bez bikInnym rozwiązaniem, pozwalającym wprawdzie na pozyskanie mniejszej sumy, ale przy tym pieniędzy, które można przeznaczyć na dowolny cel są pożyczki dla nowych firm ten rodzaj usługi pojawił się w wielu bankach, a dodatkowo coraz częściej a to pożyczki dla firm bez bik, co sprawia, ze uzyskanie takiej pożyczki staje się stosunkowo proste, a czas oczekiwania na decyzje banku często wynosi nawet kilkanaście minut, co dla nowego przedsiębiorcy jest niezwykle wygodne. Dodatkowo zaleta tego rodzaju pożyczek, a przynajmniej części z nich jest fakt, że posiadają one okres karencji, co zwłaszcza dla nowego przedsiębiorcy jest niezwykle korzystne, ponieważ pierwsze miesiące dzielności bywają bardzo trudne.

 


Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

 • Pb.pl – portal internetowy z informacjami przydatnymi dla przedsiębiorców
 • Janvest – strona internetowa firmy udzielającej kredyty dla firm bez bik
 • Pcbmax – witryna internetowa przedsiębiorstwa projektującego i tworzącego płytki drukowane

Podsumowując temat

Założenie własnej działalności zajmującej się projektowaniem elektroniki zważywszy na szybki rozwój tego sektora jak i na zapotrzebowanie na produkty finalne zdaje się być całkiem ciekawa alternatywa, jednak nosząc się z takim zamiarem należy wziąć pod uwagę, że jest to branża dość wymagająca i nie ma co ukrywać trudna.