Projektowanie wnętrz – niezastąpione rośliny

Dodawanie przestrzeni ozdobionych roślinami wewnątrz domu będzie jednym z najpopularniejszych trendów w tym nowym roku 2022. Rośliny mają wpływ na dekorację, jakiego nie ma żaden inny dodatek. Oczyszczają powietrze i pochłaniają ciepło. A ich orzeźwiająca moc nie ogranicza się tylko do poprawy jakości środowiska.

Kwiaty w domu jako podstawa dekoracji

profesjonalny dekorator wnętrz lublinNa poziomie wizualnym tworzą atmosferę spokoju, relaksu i równowagi oraz dodają witalności każdemu pomieszczeniu. Prawda jest taka, że rośliny łączą się z każdym rodzajem dekoracji i pasują do wszystkich przestrzeni i zakamarków domu. Do dekoracji rustykalnych stylów, boho, pustynnego szyku, a nawet najbardziej tradycyjnych domów. Nie ma jednego stylu, który nie pasuje. Ale nie wszystkie rośliny nadają się do tych samych pomieszczeń i nie wszystkie donice nadają się do tych samych roślin. Czy wiemy, jakie rośliny najlepiej pasują do Twojego stolika nocnego? A które najlepiej nadają się do dekoracji półek w Twojej łazience? Tym wszystkim zajmuje się profesjonalny dekorator wnętrz Lublin to miasto, gdzie mieszkańcy małych i dużych mieszkań stawiają na kwiaty. Ostatnio jednak jedną z ulubionych przestrzeni do wprowadzenia kwiatów do domu jest sypialnia. Według dekoratora wnętrz sypialnia jest pomieszczeniem do odpoczynku w domu, najbardziej osobistym i intymnym. W nim powinniśmy czuć spokój i pogodę ducha.

Dlatego, jeśli chodzi o dekorowanie roślinami, ważne jest, aby kierować się bardziej zmysłowo niż wzrokowo. I choć istnieje wiele rodzajów, kolorów i rozmiarów, prawie żaden nie jest w stanie stworzyć atmosfery spokoju i relaksu, tak jak kwiaty. Rośliny wydają się być idealną ozdobą najbardziej znanego i przytulnego miejsca w domu. Można je postawić wszędzie tam, gdzie będą miały odpowiednie warunki do życia.