Co przyciąga gości – aranżacja domków letniskowych

Wielu Polaków spędza wczasy nad morzem decydując się na wyjęcie domku letniskowego. Nic dziwnego – są to obiekty zazwyczaj dość komfortowe, położone w atrakcyjnych miejscach, a przy tym tanie w wynajęciu. Jednak, aby domek w pełni zadowolił gości, musi być odpowiednio przystosowany do stawianych przez nich wymagań. Słowem – najlepsze domki letniskowe do wynajęcia są na miarę potrzeb klienta. Jeżeli oferujemy wynajmowanie domków letniskowych, to atrakcyjna lokalizacja jest dobrym początkiem na start.

 

aranżacja domkuTeraz czas na odpowiednie wyposażenie obiektów.

Powinniśmy zadecydować o przeznaczeniu poszczególnych domków. Zazwyczaj właściciel dysponuje obiektami, które posiadają zróżnicowane rozmiary. Te większe możemy przeznaczyć na obiekty do wynajęcia dla rodzin lub większych, zorganizowanych grup. Niezależnie jednak od typu domku, należy przewidzieć zarezerwowanie odpowiedniej ilości miejsca w pobliżu obiektu. Na tym miejscu, będziemy mogli zorganizować miejsce do rekreacji. Może to być taras lub meble ogrodowe służące do czerpania przyjemności z wypoczynku na zewnątrz.

 

aranżacja wnętrzNastępny krok to zadbanie o aranżację wnętrz.

Z pewnością większym zainteresowaniem cieszą się domki, które posiadają miejsce przystosowane do przygotowywania posiłków. Dlatego trzeba o to koniecznie zadbać podczas wyposażania takiego obiektu.

Rezydentów z pewnością przyciągnie ładna kuchnia, posiadająca przynajmniej podstawowe wyposażenie takie jak:

  • lodówka,
  • zlew,
  • sprzęt do podgrzewania posiłków,
  • czajnik.

Potrzebne będą również blaty, które są łatwe w utrzymaniu czystości. Do niezbędnego wyposażenia należy także zastawa oraz czajnik elektryczny.

Centralnym punktem każdego domku letniskowego jest pokój wypoczynkowy, dlatego warto jest szczególnie zwrócić uwagę na jego estetyczną aranżację. Chcąc, aby wnętrze było przestronne i pozytywnie oddziaływało na gości, polecanym jest zastosowanie jasnych barw do dekoracji. Kolor ścian utrzymany w jasnej tonacji pozwoli uczynić pomieszczenie większym wizualnie. Charakter obiektu i jego wykonanie z drewna podkreślą przede wszystkim takie kolory jak biel oraz jasny brąz.

domkiPokój dzienny w domku letniskowym ma służyć odpoczynkowi. Dlatego należy w nim umieścić komplet mebli wypoczynkowych, a także sprzęt taki jak telewizor lub radio. Pewnym udogodnieniem będzie udostępnienie gościom możliwości korzystania z mebli plażowych. W salonie, który zazwyczaj znajduje się na parterze i w bliskiej odległości od kuchni, możemy z powodzeniem umieścić meble do jadalni. Pozwoli to uczynić wnętrze bardziej funkcjonalnym. Obecnie dla wielu gości priorytetem jest posiadanie dostępu do bezprzewodowego łącza internetowego – warto postarać się o wyposażenie obiektu w router.

Sypialnia powinna przede wszystkim być komfortowa, a w domkach przeznaczonych dla większej ilości osób musi zapewnić również atmosferę intymności. Przestronne wnętrze, wyposażone w wygodne łóżko oraz komplet miękkiej pościeli, to podstawa aby goście zamieszkujący obiekt byli zadowoleni. Dopełnienie pokoju stanowi pojemna szafa, estetyczna aranżacja wnętrza oraz szafka nocna z lampką.

Schludna łazienka, wykończona w profesjonalny sposób to element, który z pewnością przyciągnie uwagę klienta. Najważniejsze elementy w jakie trzeba zaopatrzyć miejsce to natrysk oraz kabina prysznicowa. Polecanym wykończeniem jest wybór płytek – są one bardzo estetyczne i w łatwy sposób pozwalają utrzymać czystość w łazience.

 


 

domki nad morzemŹródła:

  • Domy letnie – firma oferująca domki letniskowe na morze w miejscowościach Sarbinowo i Pobierowo
  • Mobiliani – firma z Bydgoszczy oferująca projektowanie wnętrz oraz meble kuchenne
  • Gazeta.pl  – Podróże

 


 

domekDbając o to, aby obiekt stał się bardziej luksusowy, możemy pomyśleć o umieszczeniu w nim kominka, a także wysokiej klasy sprzętu do oglądania filmów lub odtwarzania muzyki.

7 thoughts on “Co przyciąga gości – aranżacja domków letniskowych”

Leave a Comment