Przygotuj się na zimę – kurtki i buty

Jeśli chcemy odpowiednio przygotować się do zimy, musimy zadbać o ciepłą i ochronną odzież. Dzięki niej nie straszny nam już będzie śnieg i minusowa temperatura. Wiadomo jednak, że każdy z nas chce dobrze się prezentować niezależnie od pory roku. To samo tyczy się oczywiście mężczyzn! Dlatego warto zastanowić się, na jaką odzież męską postawić podczas zimy.

 

woman-578429_640Kurtka

Oczywiście na początku musimy zastanowić się, jaki styl ubioru preferujemy. Jeśli cenimy sobie klasykę, z pewnością nie będziemy się dobrze czuć w sportowej kurtce. Dlatego pomyśl, jak najczęściej się ubierasz, a z pewnością dokonasz właściwego wyboru. Kurtka zimowa męska może mieć naprawdę ciekawy wygląd.

  • kurtka puchowa – to idealny wybór, jeśli musimy przygotować się na naprawdę wielki mróz. Takie kurtki świetnie się sprawdzą podczas wszelkich wędrówek. Są także świetnym dodatkiem! Kurtki puchowe stały się w ostatnich czasach bardzo modne, więc dzięki nim będziemy wyglądać naprawdę stylowo. Dodatkowo są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Chcesz się wyróżnić? Postaw na kurtkę w oryginalnym kolorze, np. czerwonym. Z pewnością zostaniesz zauważony przez wiele osób!
  • kurtka skórzana – to propozycja dla mężczyzn, którzy są silni i odważni. Skórzana odzież kojarzy się w końcu z mocnym charakterem. Dodatkowo taka kurtka ochroni nas przed uporczywym wiatrem. Jednak pamiętajmy, że nie sprawdzi się ona w przypadku większych mrozów.

 

winter-boots-80930_640Buty zimowe męskie

Pierwsza cecha, którą powinny charakteryzować się buty zimowe to wodoodporność. To zapewni nam ochronę przed największym śniegiem. Świetnie sprawdza się np. obuwie skórzane. Buty zimowe powinny także chronić przed niskimi temperaturami. Zwróćmy uwagę, czy dane obuwie zawiera w środku kożuszek. Dzięki niemu zapewnimy naszym stopom ciepło. Jeśli cenimy sobie wygodę i często się przemieszczamy, obuwie musi być wyjątkowo wygodne. Takie są m.in. trapery. Jeśli chcemy uprawiać sporty zimowe, musimy jednak zapewnić sobie specjalną odzież.

 


 

skiing-309999_640Źródła informacji:

 


 

female-15877_640Odzież narciarska

Jeśli mamy już profesjonalny sprzęt narciarski, nadszedł czas na wybór odpowiedniego stroju.

Zadbajmy o:

  • kombinezon narciarski – dzięki niemu niestraszny nam będzie żaden mróz. Możemy oczywiście zakupić osobno spodnie i kurtkę. Pamiętajmy jednak, że kombinezon lepiej ochroni nasze ciało przed mrozem. Taki strój znajdziemy w każdym sklepie sportowym,
  • rękawice narciarskie – to niezbędny dodatek każdego narciarza. Mróz najszybciej odczuwamy na dłoniach. Dlatego rękawice narciarskie muszą być wyjątkowo grube. Jednak pamiętajmy, że nie mogą one krępować naszych ruchów,
  • nakrycia głowy – w zależności od rodzaju naszej aktywności, powinien to być kask lub zwykła czapka. W przypadku jazdy na nartach zjazdowych i skoków narciarskich musimy postawić na wyjątkową ochronę. Dlatego zdecydujmy się na zakup kasku. Jeśli jeździsz na nartach rekreacyjnie, wystarczy Ci ciepła czapka. Warto zdecydować się na zakup kominiarki, która dodatkowo zapewni ochronę twarzy.

Zimą także możemy dobrze się prezentować! Mróz nie musi nam przeszkodzić w modnym wyglądzie. Wystarczy tylko dobrać odzież, która zapewni nam ciepło, ochronę oraz komfort. W wielu sklepach znajdziemy szeroką ofertę tego typu ubrań. Możemy wyglądać modnie nawet podczas wielkich mrozów. Wystarczy tylko chcieć!

 

 

Dodaj komentarz