Regały wspornikowe do przechowywania elementów długich

Magazyny, w których przechowuje się towary lub produkty, muszą być wyposażone w regały. Regały magazynowe to stelaże, do których montuje się półki o odpowiednim przeznaczeniu. W zależności od tego co przechowujemy na magazynie to takich musimy używać regałów. Do przechowywania długich elementów używa się regałów wspornikowych. Kładzie się na nich na przykład pręty stalowe czy aluminiowe profile.

Do regałów wspornikowych nie montuje się półek

regały wspornikoweNiektóre magazyny przeznaczone są do przechowywania naprawdę długich elementów. Przechowuje się w nich na przykład elementy stalowe. Jeśli w sprzedaży oferujemy dziesięciometrowe profile to musimy przechowywać je na magazynie w pozycji poziomej. Przecież nie postawimy tych profili w pionie, ani też nie zostawimy ich na dworze. Dlatego właśnie magazyny o takim dosyć profesjonalnym przeznaczeniu musimy wyposażyć w odpowiednie regały magazynowe. Do długich elementów niezbędne są regały wspornikowe. To takie specjalne regały, do których nie montuje się półek. Mają one wysuwane wsporniki, na których opiera się po prostu przechowywane elementy. Takie regały wspornikowe stosowane są na magazynach, gdzie przechowuje się elementy stalowe bądź aluminiowe. Do jednych i drugich potrzebne są zupełnie inne regały. Wiadomo, że rury stalowe będą ważyć o wiele więcej aniżeli rury aluminiowe. W każdym razie przy projektowaniu powierzchni magazynowej zawsze bierze się pod uwagę to co się będzie na magazynie składować.

Przechowywanie długich elementów metalowych lub aluminiowych wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni magazynowej. Dobór odpowiednich regałów uzależniony jest od tego, co się będzie na magazynie przechowywało. Każdy magazyn wymaga odpowiedniego przygotowania do tego, żeby składować w nim określone rzeczy bądź przedmioty.