Regenerowanie i naprawianie układów wtryskowych

Współczesne silniki benzynowe i takie, które pracują przy użyciu instalacji LPG, posiadają nowoczesne i rozbudowane układy wtryskowe. Jednak podczas intensywnej eksploatacji może zdarzyć się awaria lub inne uszkodzenie wtryskiwaczy, które skutkuje unieruchomieniem samochodu. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, możemy udać się do specjalistycznego punktu, w którym jego pracownicy wykonają dla nas usługę regeneracji układu wtryskowego.

Kompleksowe naprawianie wtrysków w silniku

Regeneracja wtryskiwaczy benzynowychAby dobrze zdiagnozować możliwe uszkodzenie lub wyeliminować ryzyko jego powstania, możliwe jest skorzystanie ze specjalnych badań testowych na okoliczność powstania zwarcia w układzie wtryskowym. Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych może zatem wyeliminować układ, który jest niesprawny z punktu widzenia elektroniki. Układy wtryskowe muszą cechować się także odpowiednią szczelnością, dlatego przeprowadza się badania, mające wykluczyć ryzyko powstawania małych nieszczelności lub dużych rozszczelnień. Chodzi w tym wypadku o wykazanie, iż strumień wtryskiwacza ma prawidłowy kształt. Wtryskiwacze cechujące się sprawnym działaniem mogą być poddawane zabiegom, mającym na celu udowodnienie, iż wszelkie parametry dawkowania są odpowiednie. Dawkowanie jest ważne dla prawidłowej pracy silnika, co ma bezpośrednie przełożenie na jego moc i przyspieszenie samochodu. Nierównomierne dawkowanie może zostać wyeliminowanie poprzez wyczyszczenie osadów.

Dzięki kompleksowemu i dogłębnemu czyszczeniu wszelkich elementów układu wtryskowego, możliwe staje się doprowadzenie go do stanu używalności nawet wtedy, gdy ma on długi okres pracy za sobą. Dzięki urządzeniom, które poddają wtryskiwacze wysokiemu ciśnieniu, możliwe jest pozbycie się nawet bardzo opornych osadów w kąpielach.