Rejs morski – najlepiej zacząć od Grecji

Niewątpliwie dobrym pomysłem na udane i ciekawe wakacje jest wybranie się w rejs. Na Mazurach bywa tłoczno a Bałtyk jest dość zimnym morzem więc jeżeli chcemy mieć gwarancję dobrej pogody i spokoju, powinniśmy rozejrzeć się za rejsem po Morzu Egejskim.

Grecja najlepszym pomysłem na wakacyjny rejs

rejsy w GrecjiZe względu na swoje położenie geograficzne, bogata historię i kulturę oraz przyjazny klimat Grecja jest częstym celem naszych wakacyjnych wyjazdów. Jednak tylko ten może powiedzieć, że naprawdę był w Grecji, kto zobaczył ją od strony morza. Rejsy w Grecji to piękne plaże, bajkowe miasteczka, prawie niezamieszkałe wyspy i zabytki starożytności , które gwarantują niezapomniane wakacje. Nic innego nie da nam takiego poczucia spokoju jak szum fal i morska bryza w otoczeniu pięknej przyrody greckich wysp. Koszt takich wakacji w dużej mierze zależy od jachtu na jaki się zdecydujemy oraz ceny biletu lotniczego. Jednak odpowiednio wcześnie zaplanowana podróż poza sezonem pozwala zminimalizować koszty i cieszyć się naprawdę niezwykłymi wakacjami. Ogromną zaleta takiego rodzaju wypoczynku jest możliwość oderwania się od codziennych spraw co skutecznie ułatwia brak zasięgu sieci komórkowych oraz konieczność wykonywania konkretnych czynności na jachcie. Nie potrzebujemy jednak doświadczenia żeglarskiego, żeby popłynąć w rejs. Wystarczy doświadczony kapitan, który będzie umiał właściwie przeszkolić niedoświadczoną załogę i rozdzielić łatwiejsze obowiązki. Załoga musi ze sobą zabrać jedynie dobry humor, gotowość do współpracy i stroje kąpielowe.

Sporym dyskomfortem na rejsie morskim może okazać się choroba morska, która potrafi skutecznie zakłócić wypoczynek. Warto zaopatrzyć się przed wyjazdem w środki farmakologiczne ułatwiające przetrwanie najtrudniejszych chwil. Są one łatwo dostępne w aptekach a ich różnorodność pozwala na znalezienie czegoś odpowiedniego dla nas.