Reklama w internecie – aplikacje i szablony dla sklepów

W sieci istnieje dzisiaj ten, o kim cokolwiek słychać. Od kiedy internet został zalany ogromną ilością stron i sklepów, szansa na wybicie pozostaje tylko u tych, którzy przykładają się do rozwoju i promowania swojego biznesu. Nie jest to proste, ale kilka wskazówek na pewno rozjaśni o co chodzi w budowaniu internetowej świadomości.

shopping-cart-152462_1280Przede wszystkim musimy sobie uświadomić czego poszukuje klient, który odwiedza sieć. On poszukuje informacji. Zawsze i bez wyjątku poszukuje informacji o niższych cenach, o tym co się dzieje, komu jest dobrze, a komu źle. Źródłem informacji są natomiast zarówno sklepy internetowe, jak i blogi czy strony tematyczne. Wszędzie są wiadomości i wszędzie są oferty, a naszym zadaniem, jaki właścicieli takich stron, jest odpowiednio to wykorzystać. Wykorzystanie musi polegać w głównej mierze na jakimś zainteresowaniu. Przecież tylko zainteresowany klient jest w stanie poświęcić nam swój cenny czas. Zauważyłeś, że właśnie dlatego szablony Allegro prezentują się coraz lepiej? Dlaczego są tak dopracowane.

sklepWygląd aukcji = decyzja o zakupie

Sprzedawcy nadal nie zdają sobie sprawy, że klienci przeglądający aukcje Allegro, zwracają bardzo dużą uwagę na to, na jakim szablonie dana aukcja jest prezentowana. Kiedyś, kiedy wszyscy korzystali z darmówek, a ten portal zrzeszał tylko tych, którzy sprzedają rupiecie, nie było to takie dziwne. Teraz żeby cokolwiek sprzedać, trzeba się dobrze zaprezentować. Szablony allegro właśnie do tego celu służą, do wywołania w kliencie poczucia, że ma on do czynienia z profesjonalną, poważną firmą, która go z pewnością nie zawiedzie. Zdziwiłbyś się, jak wiele decyzji o zakupie podejmowanych jest właśnie dlatego, że szablon prezentował się dobrze. To część marki, co coś rozpoznawalnego i siłą rzeczy musi na sprzedaż rzutować.

shopping-cart-151684_1280Dobre szablony Allegro charakteryzują się kilkoma cechami:

  • są przejrzyste
  • łatwo znaleźć na nich dane informacje
  • w bocznym pasku znajdują się dane firmy, numer konta bankowego czy telefon komórkowy
  • zdjęcia przedstawiaj dokładnie sprzedawany towar
  • mamy dostęp do estetycznych zakładek “o mnie”, “komentarze”, kontakt itd.

Zwróćcie uwagę, że większość z takich szablonów wykonywała agencja reklamowa. Dlaczego? A no dlatego, że oni jak nikt inny znają się na prawidłach rynku. Rozumieją, czego klient szuka, z jakiej niszy pochodzi i co trzeba mu dać. Agencja reklamowa ma doświadczenie w przygotowywaniu takich szablonów i wie, jak poszczególne rodzaje wpływają na sprzedaż. Na każdym szablonie dany produkt sprzedaje się inaczej, a reklama, swoista identyfikacja wizualna pozwalają na to, że ta sprzedaż będzie większa.

Z usług profesjonalnych, wykwalifikowanych agencji reklamowych korzystają również sklepy internetowe. One wszak też chcą zgarnąć dla siebie jak największy kawałek tego sieciowego tortu, im się przecież też coś należy. Sklepy internetowe, żeby w ogóle zdobyć klientów, muszą prezentować się jak milion dolarów. Nikt nie kupi przecież od kogoś, kto nie potrafi zadbać o estetykę swojego wykonania. Czasami sklepy internetowe zapominają, że kupuje nie człowiek, a jego oczy i emocje i to im trzeba zapewnić odpowiednią pożywkę.

 


 

e-commerceŹródła artykułu:

 


 

e-commerce-40669_1280Zrób mu to, czego chce

Nie ważne, czy chodzi o szablony Allegro, logo, stronę firmową, czy aplikacje internetowe. W każdym z tych przypadków trzeba zadowolić klienta na tyle, żeby poczuł on do nas sympatię, żeby stwierdził, że jest zadowolony. Oceniamy ludzi po wyglądzie, z tym nie ma się co spierać, to udowodniony fakt. Sklepy, szablony i aplikacje internetowe postrzegamy tak samo – przez pryzmat tego, czy nam się podobają czy nie. Dlatego właśnie agencja reklamowa i w ogóle cała reklama powinna działać tak, żeby wzbudzić w potencjalnym kliencie pożądanie, żeby powiedział on: jak bardzo mi się to podoba, chce tu być, chce to mieć.

To nie jest łatwe, ale dla profesjonalistów nie ma rzeczy niemożliwych. Są oni w stanie wykreować taka reklamę, która podbije internet, stanie się przyjemna wizualnie, zadziała jak viral, zachwyci, ucieszy i wywoła wszystkie inne emocje, które potrzebne są do sprzedaży. Reklamować można na różne sposoby, jednak jedyny skuteczny to ten, który angażuje, który daje jak najlepsze efekty, ale tym zajmuje się już agencja reklamowa – spece od sprzedawania tam, gdzie inni nie potrafią nawet się odnaleźć. Im lepsza, tym widoczniejsze wyższe zyski.

Leave a Comment