Rodzaje napędów do bramy dwuskrzydłowej

Wśród sposobów na automatyzację działania elementów wyposażenia przydomowego, montowanie napędów do bram dwuskrzydłowych lub przesuwnych jest najpopularniejsze. Dobranie systemu do parametrów skrzydeł i częstotliwości ich otwierania pozwoli na zakup sprzętu bezawaryjnego, który będzie służył przez długi czas.

Jakie napędy do bramy dwuskrzydłowej wybrać?

napęd do bramy dwuskrzydłowejZautomatyzowanie bramy wjazdowej, zarówno na posesję domu prywatnego, jak i na teren wspólnoty mieszkaniowej, jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, z którego skorzysta wiele osób. Dobór napędu, powinien być podyktowany parametrami bramy, takimi jak jej wielkość, ciężar, kierunek oraz kąt otwierania czy też częstotliwość użytkowania. Poza tym, ważne jest również to jak jest zabudowana, ponieważ wpływa to na jej opór. Napęd do bramy dwuskrzydłowej może być uniwersalny, jak w przypadku śrubowego, który nadaje się do każdych skrzydeł zamontowanych na wąskich słupkach. Jeżeli są one szersze, to lepiej sprawdzi się napęd z ramieniem łamanym. Wybierając system według tych parametrów, można mieć pewność, że będzie on działał płynnie i bezawaryjnie. Zapewnia to komfort oraz oszczędza czas przy codziennym otwieraniu oraz zamykaniu bramy wjazdowej. Dzięki zamontowaniu najlepszej jakości systemu automatyzacji skrzydeł bramy, można dodawać do niej funkcje i na przykład otwierać ją za pomocą pilota, smartfona, czy domofonu.

Rozwój technologiczny w dziedzinie automatyki, pozwala na tworzenie coraz skuteczniejszych napędów do bram dwuskrzydłowych. Posiadają one dodatkowe funkcje, takie jak wykrywanie przeszkód czy zwalnianie przy zamykaniu. Sprawia to, że można ich używać znacznie sprawniej, bez obaw o jakąkolwiek awarię. Jest to świetny wybór dla każdego kto chce usprawnić działanie swojej bramy.