Duże ekrany wyświetleniowe używane były zarówno jako reklama na budynkach w centrach miast, jak również na obiektach sportowych w celu zwiększenia widoczności dla publiczności. W dużej części były to ciągle starego typu monitory o bardzo dużej przekątnej, obecnie bardzo przestarzałe i jakościowo przeciętne.
Nowoczesne ściany z monitorów bezszwowych
Przestarzałe monitory były coraz bardziej podatne na usterki, z racji zużycia, oraz nie posiadały satysfakcjonującej jakości obrazu, dlatego też coraz więcej obiektów wymieniało je na nowe, znacznie lepsze urządzenia. Najczęściej wybieranymi były ściany wizyjne, tworzone ze składowych monitorów bezszwowych, które umożliwiały stworzenie ekranu o niemal dowolnej powierzchni i często niestandardowym kształcie. Ściany te sprawdzały się równie dobrze jako reklama na budynkach jak również jako duże panele informacyjne w obiektach komercyjnych, czy nawet w roli ekranu stadionowego czy też galowego. Cała ściana posiadała jakość obrazu identyczną do pojedynczego monitora wysokiej rozdzielczości, gdyż program sterujący dzielił obraz pomiędzy monitorami, eliminując konieczność rozciągania materiału na dużą powierzchnię, a tym samym powstawania zakłóceń czy zmniejszania jakości obrazu. Ściany z monitorów bezszwowych, oprócz wysokiej jakości obrazu, wyróżniały się również bardzo prostą metodą montażu i regulacji wielkości.
Nawet największe ekrany były bardzo lekkie i nie wymagały ekstensywnych prac montażowych, które przeprowadzane były często przy instalacji dużych monitorów. Dzięki bardzo prostym, aczkolwiek skutecznym, rusztowaniom montażowym, ściany mogły być regulowane bardzo szybko, i dopasowywane wielkością i kształtem do wymagań organizatorów eventów czy właścicieli obiektów na których pracowały.