Serwis klimatyzacji samochodowej

 

Niemal każdy z nas zna to przyjemne uczucie, jakim jest powiew chłodnego powietrza z nawiewu na desce rozdzielczej naszego pojazdu w upalny dzień. Oczywiście z klimatyzacji należy korzystać z głową, bowiem łatwo się przeziębić, a nawet poważnie zachorować. Nie mniej jednak dla osób rozsądnych klimatyzacja samochodowa jest prawdziwym zbawieniem, kiedy za oknem leje się przysłowiowy żar z nieba.

Koszty napełnienia klimatyzacji

napełnianie klimatyzacji krakówJeśli zdecydujemy się na zakup używanego pojazdu w okresie zimowym, to niestety nie sprawdzimy poprawności działania układu klimatyzacji w stu procentach. Oczywiście sprzedający zawsze zapewniają w takich sytuacjach, że klimatyzacja działa, ale niestety po czasie okazuje się, że nie mówili prawdy. Wtedy pierwszym krokiem, by sprawdzić, czy układ klimatyzacji w naszym pojeździe jest szczelny i działa poprawnie jest napełnianie klimatyzacji kraków. Napełnianie klimatyzacji to nic innego jak podłączenie naszego pojazdu do specjalnej maszyny, która do układu klimatyzacji wtłacza czynnik chłodzący. Oczywiście za taka usługę przyjdzie nam słono zapłacić, a to głównie dlatego, że z roku na rok zaostrzane są przepisy dotyczące dopuszczenia do użytku określonych czynników chłodzących. W skrócie, te tańsze są eliminowane z rynku, bo uznawane są za bardziej szkodliwe. Im większy mamy pojazd, tym często układ klimatyzacji pojemniejszy, a co za tym idzie pochłania więcej czynnika chłodzącego, za który przychodzi nam zapłacić po zakończeniu usługi.

Pojazd ze sprawną klimatyzacją bardzo dobrze trzyma swoją wartość rynkową, dlatego warto dbać o ten element. Czynnik z układu bez powodu się nie ulatnia, więc raczej nie będziemy musieli zbyt często odwiedzać serwisu po dobrze wykonanej usłudze przeglądu układu klimatyzacji.