Skuteczna dezynfekcja rąk

W dobie koronawirusa i zarządzonego stanu pandemii musimy zadbać o szczególną higienę. W obecnym stanie musimy nosić maseczki w komunikacji miejskiej, w sklepach i innych miejscach użyteczności publicznej. Powinniśmy myć często ręce i je odkażać czyli dezynfekować w sytuacjach kiedy nie możemy umyć rąk. Co oznacza termin „dezynfekcja?” Dezynfekcja to niszczenie drobnoustrojów. Skuteczna dezynfekcja zależy od gatunku drobnoustroju, czasu działania i stężenia środków dezynfekcyjnych oraz od środowiska – temperatury, wilgotności czy pH.

Jakie stosować płyny do dezynfekcji rąk?

płyn do dezynfekcji rąk ecolabW chwili, kiedy nie mamy możliwości umycia rąk wodą z mydłem należy przetrzeć ręce płynem do dezynfekcji. Jednym z wiodących producentów środków do dezynfekcji jest Ecolab. W ofercie firmy znajdziemy środki do zapewnienia higieny szpitalnej, produkty ochrony zdrowia, preparaty do higieny rąk i skóry oraz do utrzymywania czystości powierzchni.  Jedną z ciekawych propozycji jest alkoholowy płyn do dezynfekcji rąk ecolab CITROclorex 2%. Jest to preparat biobójczy i jest zarejestrowany jako preparat medyczny. Preparat ten zawiera 2% diglukonianu chlorheksydyny. Płyn jest przeznaczony do częstego stosowania, ponieważ nie tylko działa wiruso i bakteriobójczo ale pielęgnuje skórę dzięki zawartości nawilżającej gliceryny. Płyn do dezynfekcji Ecolab jest w opakowaniu mieszczącym 250ml lub 500 ml płynu.

Miejmy nadzieję na powrót do normalności w niedługim czasie, a tymczasem dbajmy o siebie nosząc maseczki i dezynfekując ręce. Koniecznie dbajmy o swoje zdrowie i nie narażajmy osób postronnych na zarażenie. Aby być pewnym o skutecznej dezynfekcji rąk czytajmy etykiety. Sprawdźmy jakie działanie ma dany preparat – czy jest przeciwwirusowy i bakteriobójczy. A najważniejsze czy jest bezpieczny dla naszej skóry i przebadany dermatologicznie. A na koniec dbajmy o skórę naszych rąk nakładając kremy lub maski nawilżające.