Specyfika otwartych kasków motocyklowych LS2

Ochrona głowy w trakcie jazdy motocyklem jest kwestią bardzo ważną. Dla poruszającego się motocyklisty czynnikiem ryzykownym jest zarówno szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych, jak i potencjalne, mogące doprowadzić do urazów, nieprzewidziane zdarzenia drogowe. Aby, jak to się mówi, “jechać z głową”, należy pomyśleć o zakupie bezpiecznego kasku. 

Komu w drogę, temu… kask LS2

otwarte kaski LS2Tak, jak w przypadku pozostałych akcesoriów motocyklowych, również w przypadku wyboru kasku zakres możliwości jest bardzo duży. Dość wymienić chociażby kaski integralne, szczękowe, zamknięte i otwarte. Na uwagę zasługują też, między innymi, otwarte kaski LS2. Pierwszym wrażeniem jest wysoka estetyka ich wykonania; pretendują one przecież do miana kasków sportowych. Przyjrzyjmy się natomiast bliżej ich właściwościom. Zbudowane są z materiału, zwanego żywicą termoplastyczną, a więc dość ciekawego, reagującego na ciśnienie i temperaturę tworzywa. Mają one ponadto możliwość regulacji podniesienia szyby w kasku; szyba ta jest odporna na zarysowania, wykonana z wytrzymałego materiału poliwęglanowego. LS2 mają dobrej jakości wyściółkę, która w kilkuletnim czasie użytkowania przyzwoicie spełnia swoją rolę w utrzymywaniu kasku na swoim miejscu. Wyściółkę tę można zresztą z łatwością wymienić. Obszyty gąbką element zapięcia zapewnia ochronę przed otarciem. Powłoce lakieru i jakości skorupy kasku również nic zarzucić nie można. Tego rodzaju kaski są też stosunkowo niedrogie, co również nie jest kwestią bez znaczenia.

Nie sposób wyobrazić sobie podróży motocyklem bez kasku. Dobry, bezpieczny kask jest integralną częścią ubioru motocyklisty. Spośród produktów o różnych specyfikacjach, warto dokonać możliwie najbardziej przemyślanego i rozsądnego wyboru ochrony głowy.