Spodziewane koszty prowadzenia firmy

 

Przedsiębiorcy w Polsce często narzekają na wysokie podatki i dosyć niejasne przepisy. Do tyczy to wielu różnych branż. Zdecydowanie najtrudniej mają mali przedsiębiorcy, którzy w gąszczu obowiązujących przepisów często czyja się dosyć zagubieni. Zupełnie inaczej mają się sprawy u naszych zachodnich sąsiadów.

Korzyści finansowe z prowadzenia działalności w Niemczech

ile kosztuje prowadzenie firmy w niemczechSystem podatkowy w Niemczech wydaje się być jasny i w miarę przejrzysty. Dzięki temu przedsiębiorcy mają szansę na rozwiniecie swojego biznesu. Warto podkreślić z całą mocą, że podczas zakładania firmy u naszych zachodnich sąsiadów trzeba ponieść tak zwaną opłatę meldunkową, która w zależności od danego landu wynosi od kilku do kilkudziesięciu euro. Potem trzeba również zgłosić chęć zarejestrowania działalności w odpowiednim urzędzie do spraw gospodarki. Wiele osób zastanawia się, ile realnie kosztuje prowadzenie firmy w Niemczech i czy opłaca się przenieść właśnie tutaj swój biznes? Z całą pewnością prowadzenie działalności gospodarczej u naszych zachodnich sąsiadów jest znacznie bardziej opłacalne. Warto zaznaczyć, że mali przedsiębiorcy przez pierwsze lata nie płaca żadnego podatku państwu, co bez wątpienia stanowi duże wsparcie. Każdy przedsiębiorca działający w Niemczech musi jednak pamiętać o skrupulatnym wypełnianiu wszelkich dokumentów, które w swoim czasie trzeba przedstawić w Urzędzie Skarbowym. Każda wystawiona faktura powinna być dokładnie opisana.

W Niemczech opłaca się prowadzić własną działalność. Z tego też powodu polscy przedsiębiorcy dokładają starań, żeby przenieść swoją siedzibę firmy właśnie do Niemiec. Istnieją nawet specjaliści, którzy oferują kompleksowe usługi doradcze w tym zakresie. Rynek niemiecki jest bardzo chłonny. Można liczyć na znaczące zyski oraz wsparcie ze strony państwa.