gra plnaszowa

Sposoby na spędzanie wolnego czasu

Istnieje wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu. Jednak dobrze, jeśli zajęcie to jest kreatywne lub można się dzięki niebu czegoś nowego nauczyć.

Zalety gier interaktywnych

gryPierwszym sposobem na spędzenie wolnego czasu są gry interaktywne. Takie gry zazwyczaj są edukacyjne. Poza tym rozwijają sprawności manualne i refleks. Uczą logicznego myślenia i kojarzenia. Gry interaktywne bardzo często też rozwijają wyobraźnie przestrzenną oraz planowanie przestrzenne. Takie gry pozwalają na zdobywanie wiedzy oraz informacji. Podczas grania w gry interaktywne doskonali się umiejętność podejmowania decyzji. Gry komputerowe interaktywne bardzo często rozwijają koordynację wzrokowo- ruchową u dzieci. Edukacyjne gry interaktywne pozwalają na przyswajanie wiedzy w formie zabawy.

Do czego służą okulary oculus rift?

okulary oculus riftOkulary oculus rift są okularami przedstawiającymi wirtualną rzeczywistość dla peceta. Zasada działania tych okularów jest prosta. Urządzenie to składa się z dwóch wyświetlaczy, na których wyświetlany jest obraz z komputera. W skład tych okularów również wchodzi układ orientacji przestrzennej. Te czujniki wysyłają sygnał, który trafia do komputera, który przetwarza obraz, aby by jego orientacja byłą odpowiednia względem głowy. Wirtualny świat porusza się tak jak by się stało dokładnie w miejscu, gdzie bohater gry. Nie wszystkie gry działają poprawnie na oculus rift. Gry, które są teoretycznie dostosowane do tego urządzenia, jak np. Half life 2, nie wszystkim działają na tych okularach. Dlatego sprzęt ten jest na razie w fazie testowania. Zaletami tych okularów jest możliwość przeniesienia się do wirtualnego świata. Również takie okulary można wykorzystywać w medycynie. Osoby po traumatycznych przeżyciach można skonfigurować z ich traumami i fobiami. W przyszłości planuje się wykorzystywanie takich okularów przy projektowaniu, np. architekci będą mogli pokazywać swoje domy, jeszcze w fazie projektowania. Również oglądanie filmów na takich okularach już niedługo będzie możliwe.

Popularność gier planszowych w Warszawie

gra plnaszowaGry planszowe są najpopularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu nie tylko wśród najmłodszych. Gry planszowe w Warszawie cieszą się swoją popularnością dzięki wielu funkcjom:

 • kształcącej,
 • poznawczej,
 • integracyjnej,
 • wychowawczej,
 • terapeutycznej,
 • motywacyjnej,
 • projekcyjne.

Najważniejszą funkcją jest funkcja kształcąca. Podczas grania rozwija się planowanie i realizacja zamierzonych planów, koncentracja uwagi, spostrzegawczość oraz uwaga. Do tego rozwija się wyobraźnia. Poprzez gry można rozwinąć swoją wiedzę. W grach Z funkcją poznawczą, często są różne zadania do wykonania, w których potrzebna jest wiedza o otaczającym świecie. Poprzez funkcję motywacyjną gry, dziecko uczone jest do samodzielnego działania. Gry te motywują do nauki oraz do współdziałania z innymi, co jest osobną funkcją integracyjną. Funkcja wychowawcza gry zapewnia umiejętność zachowania reguł w stosunku do innych graczy. Funkcja terapeutyczna, czyli dziecko po przez granie może zapominać o napięciach o stresie w szkole. Funkcja projekcyjna zapewnia naukę rozwiązywania zadań i dążenia do rozwijania problemów.

Szachy najpopularniejsza gra logiczna dla dwóch osób

Szachy Szachy są grą przeznaczoną dla dwóch osób. Grę tę rozgrywa się na 64 polach przy pomocy bierek, czyli pionków i figur. Przeciwnicy grają bierkami w różnych kolorach. W skład zestawy dla jednego zawodnika wchodzi 8 figur:

 • król,
 • hetman (królowa),
 • dwa gońce,
 • dwa skoczki,
 • dwie wieże.

Każdy gracz również dysponuje 8 pionkami. Każdą grę rozpoczyna gracz z białymi bierkami. Jeśli bierka wchodzi na pole przeciwnika to zbija jego pionek lub figurę. Szach to groźba zbicia króla. Mat jest wtedy, jeśli przeciwnik nie ma możliwości obrony. Na pewno logiczną, długotrwałą i strategiczną grą są szachy. Sklep z szachami oferuje także grę tą dla trzech osób.


Więcej pomysłów na spędzanie wolnego czasu można znaleźć na:


Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności osób. Współczesna technologia oferuje wiele możliwości, aby spędzanie wolnego czasu było przyjemne i sprawiało frajdę.