Przesyłki do Niemiec

Sposoby na zabezpieczanie przesyłki do Niemiec

Co raz częściej dzisiaj korzystamy z usług firm kurierskich i z przesyłek międzynarodowych. Oczywiście musimy nadawany przez nas przedmiot odpowiednio zabezpieczyć, bo to głównie od tego zależy w jakim stanie dotrze ona do odbiorcy. Przewoźnik również musi zapewnić naszej przesyłce odpowiednie warunki podczas transportu i przechowywania.

Przesyłki do Niemiec – z jakiej oferty skorzystać

Przesyłki do NiemiecCzęsto zdarza się dzisiaj, że mamy potrzebę wysłania czegoś na granicę. Może to być związane z wieloma sytuacjami. Mianowicie możemy chcieć przesłać coś swojej rodzinie mieszkającej za granicą, bądź sami przeprowadzamy się za granicę. Z całą pewnością jeśli zapomnimy zabrać czegoś ze sobą podczas przeprowadzki, poprosimy o dosłanie nam tych rzeczy naszych najbliższych.
Jednak jest naprawdę wiele firm, które zajmują się przesyłkami, również tymi międzynarodowymi. Biorąc pod uwagę przesyłki do Niemiec z całą pewnością każda firma ma je w swojej ofercie. Należy zatem kierować się kilkoma zasadami, aby wybrać najbardziej odpowiadającą naszym wymaganiom i potrzebom. Na jakie czynniki zwracamy uwagę? Są to przede wszystkim:

  • cena
  • dopuszczalna wielkość i waga
  • szybkość dostarczenia
  • opinie klientów

Każdy kto kiedyś korzystał z usług firmy kurierskiej wie, że cena jest ściśle uzależniona od wielkości przesyłki. Czasami firmy mają określone wymiary paczek, jakie przejmują do realizacji. Na ceną ma oczywiście dodatkowy wpływ waga paczki. Podczas ważenia bierze się pod uwagę również wszystkie elementy zastosowane do pakowania.
Jeśli chodzi o czas dostarczenia przesyłki, zazwyczaj we wszystkich firmach kurierskich jest to standaryzowane. O ile na terenie Polski przesyłka będzie szła do nas dwa dni robocze o tyle w przypadku wysyłania czegoś za granicę sprawa nie jest już taka oczywista. Paczki do Niemiec mogą oznaczać dostarczenie do odbiorcy już tez na dwa – trzy dni od nadania. Jeśli wybierzemy dalszy kraj, czas może się przedłużyć.

Kartony fasonowe – niezbędne do zapakowania przesyłki

Kartony fasonoweJak już zostało wspomniane, to sposób opakowania przez nas przesyłki zadecyduje o tym, czy zostanie przyjęta do realizacji. Oczywiście firmy kurierskie mogą mieć w swoim regulaminie ściśle określone opakowani, których stosowanie dopuszczają. W większości jednak przypadków nie jest to narzucane, a to jak zapakujemy naszą przesyłkę zależy o nas, Przede wszystkim wybieranym przez nas materiałem do zapakowania paczki są kartony fasonowe. Są one przez nas najczęściej wybierany głównie ze względu na ich trwałość. Zapewnią one odpowiednią osłonę dla transportowanych przedmiotów. Kartony fasonowe zawsze w swoich wymiarach będą spełniać wymagania firm przesyłkowych. Co jeszcze możemy zastosować podczas pakowania przesyłek? Jeśli weźmiemy pod uwagę poszczególne przedmioty znajdujące się w paczce, często zdarza się, że musimy je od siebie odseparować. Przydatne zatem mogą się okazać woreczki strunowe. Kiedy przesyłamy produkty sypkie albo jakieś produkty spożywcze, dobrze będzie włożyć je właśnie do takiego woreczka. Jest on całkowicie szczelny i z całą pewnością nic się z niego nie wydostanie czy to podczas transportu czy też podczas przechowywania.

Koperty bąbelkowe niezbędne do małych przesyłek

Koperty bąbelkoweZdarza się również, że rzecz, którą chcemy przesłać nie wymaga kartonu, żeby ją odpowiednio zapakować. Jest to coś drobnego i karton może ważyć więcej niż przesyłany element. Wtedy zdecydowanie dobrze jest wybrać koperty, jest ich naprawdę wiele rodzajów, a w zasadzie wybór zależy od rodzaju przesyłanych rzeczy. Kiedy przesyłamy jakiegoś rodzaju dokumenty, powinniśmy to potraktować jako zwykły list i wybrać kopertę papierową któregoś z formatów. Najpraktyczniejsza będzie koperta b5. Jeśli chcemy jednak wysłać coś bardziej narażonego na uszkodzenia, jak na przykład obudowa do telefonu, wtedy przydatna okaże się koperta bąbelkowa. Ona zapewni naszemu przedmiotowi odpowiednią amortyzację i zabezpieczy przed ewentualnym zniszczeniem podczas przewozu. Niezależnie od tego jaki rodzaj koperty wybierzemy my, dodatkowo w formie kurierskiej użyte zostaną koperty foliowe, mające na celu po pierwsze dodatkową ochronę przesyłki, a po drugie umożliwi to umieszczenie danych przesyłki pod względem jej numeru i danych firmy kurierskiej.


Źródła:

  • Awo.net.pl – sprzedaż m. in. koper bąbelkowych oraz koperty
  • Stretchpack.pl – sklep oferujuący folie stretch
  • Pack4you.pl – firma oferująca przesyłki kurierskie
  • Etransport.pl – portal dla branży transportowej oraz logistycznej

Podsumowując temat:

Nie ma już dzisiaj problemu z tym, żeby wysłać coś chociażby za granicę. Jeśli jednak decydujemy się na nadanie jakiejś przesyłki pamiętajmy o tym, żeby ja odpowiednio zabezpieczyć. Jest na to wiele sposobów i każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.