Stancja dla studenta w Toruniu

W ostatnie wakacje podjęłam dość spontaniczną decyzję, postanowiłam rozpocząć drugie studia. Wcześniej już studiowałam, ale ukończyłam z tego kierunku jedynie pierwszy stopień i uzyskałam stopień licencjata. Co prawda miałam w planie kontynuację nauki w tym obszarze na drugim stopniu, na magisterce.

Studencka stancja w Toruniu

stancja toruńTaki był plan A, jednak zmieniłam swoje pierwotne zamierzenia i postanowiłam jednak wcielić w życie plan B, czyli zacząć zupełnie nowy kierunek, nie stanowiący kontynuacji poprzednio ukończonego przeze mnie kierunku. Gdy już postanowiłam to zrobić, następnym krokiem był wybór uczelni oraz miasta, gdzie chcę studiować. Po wielu konsultacjach z rodziną i ze znajomymi oraz przeczytaniu opinii innych studentów, postanowiłam wybrać Toruń oraz tamtejszy uniwersytet państwowy. Muszę też podkreślić, że wybrany przeze mnie kierunek studiów znajduje się jedynie na pięciu uczelniach w całej Polsce, więc wybór miałam dość okrojony. Kolejnym krokiem była odpowiednia stancja Toruń w tym względzie ma bardzo duży wybór oraz co jest największym plusem – przystępne ceny. W porównaniu do stolicy, w Toruniu mieszkania oraz pokoje są oferowane w naprawdę korzystnych cenach. Oczywiście standard był różny, jedne pokoje były naprawdę ładne i wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty, inne natomiast były niemałym rozczarowaniem. Jaki pokój ja wybrałam? Znajduje się w mieszkaniu studenckim, w którym mieszkają już dwie inne studentki.

Niewątpliwą zaletą tego mieszkania jest fakt, że znajduje się naprawdę blisko miasteczka akademickiego. Nie będę musiała więc dojeżdżać na zajęcia komunikacją miejską. Mój pokój był średniej wielkości, ale bardzo przytulny. Mam nadzieję, że będzie mi się tam dobrze mieszkało, a wybór ten stancji był najlepszym z możliwych.