Stary zegar ozdobą salonu

W trakcie robienia porządków na strychu mojego domu odkryłam mnóstwo zabytkowych przedmiotów. Dom ten dostałam bowiem w spadku od mojej babci. Nikt wcześniej nie zwrócił uwagi na dwie, pięknie zdobione drewniane skrzynie, które stały na strychu od kiedy się wprowadziłam do domu. I to właśnie w tej skrzyni znalazłam wspomniane wcześniej skarby.

Zabytkowy zegar z metalu

zegar ścienny metalowyKilka lat temu otrzymałam w spadku po swojej babci jej piękny, zabytkowy dworek. Przeprowadziliśmy się tam z całą rodziną, zaraz po tym, jak dom został odświeżony i nieco wyremontowany. Dopiero jednak po kilku latach postanowiłam zbadać dokładnie, co znajduje się na strychu. W trakcie porządków otworzyłam w końcu dwie duże, drewniane skrzynie, które stały w kącie. Okazało się, że jest w nich mnóstwo zabytkowych pamiątek. Większość z nich to antyki. Najbardziej ze wszystkich znalezisk urzekł mnie zegar ścienny metalowy, wykonany prawdopodobnie na początku dwudziestego wieku. Zegar ten jest nakręcany, nie ma w nim z oczywistych przyczyn mowy o bateriach. Jest przepięknie zdobiony i, co mnie zaskoczyło, nadal sprawny. Niektóre elementy były nieco zardzewiałe, jednak na szczęście udało mi się je doprowadzić do porządku. Początkowo myślałam, że zegar odsprzedać w sklepie z antykami, jednak im dłużej na niego patrzyłam, tym bardziej mi się podobał. Ostatecznie zajął honorowe miejsce na ścianie w salonie. Okazało się, że pasuje tam idealnie. I jest tak piękny, że każdy kto nas odwiedza, od razu zwraca na niego uwagę.

Dokonałam niedawno zaskakującego odkrycia na strychu domu po mojej babci. Okazało się, że są w na nim dwie skrzynie z antykami. Większość z tych antyków sprzedałam, jednak część najpiękniejsze, tak jak metalowy zegar, przedmioty odnowiłam i ozdobiłam nimi mieszkanie.