Stelaże do wanienek

Pediatrzy zalecają, aby kąpać noworodka przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu, ponieważ zbyt częsta kąpiel może naruszać naturalną barierę ochronną malca. Małe dzieci się nie brudzą, poza newralgicznym miejscem jakim jest pupa. Noworodki kąpie się w małej wanience w wodzie o temperaturze około trzydziestu siedmiu stopni.

Czy stelaż pod wanienkę jest potrzebny?

stelaż do wanienki dziecięcejKąpieli najbardziej się obawiają młodzi rodzice, gdyż nie wiedzą jak trzymać dziecko by nie wyrządzić mu krzywdy, w jakiej wodzie myć, czy można zamoczyć kikut pępowinowy i ile wody wlać do wanny, aby maluch czuł się bezpiecznie. Stelaż do wanienki dziecięcej pozwala rodzicom na komfortową kąpiel na odpowiedniej wysokości. Kupując wannę możemy od razu dokupić stelaż do niej, aby nie musieć się schylać do dziecka. Nie jest on konieczny, ale ułatwia kąpiel. Niektórzy rodzice wkładają dziecko z wanienką pod prysznic, albo do ich wanny i schylają się lub kucają przy dziecku. Dźwiganie dziecka z wanną jest niebezpieczne, bo obciąża nasz kręgosłup, dlatego lepiej postawić ją na stole w pokoju, albo na stelażu, który posiada regulację wysokości i szerokości. Klasyczna podstawką pod wanienkę pasuje na wanny w rozmiarze od siedemdziesięciu do stu centymetrów, a jej wysokość musimy dopasować do swojego wzrostu. W taki sposób możemy kąpać dziecko w każdym miejscu bez obawy o organizację. Pierwszą kąpiel w wanience pokazuje położna w szpitalu, albo położna środowiskowa, która odwiedza młodą mamę z maluszkiem w domu w ciągu paru dni po porodzie.

Cena stelaża nie jest wysoka i możemy go już kupić w cenie około trzydziestu złotych w dobrym sklepie z artykułami dla dzieci. Najczęściej są wykonane z wytrzymałej stali, albo z lekkiego aluminium. Do wyboru mamy trzy kolory, biały, czarny i srebrny. Najtaniej go kupimy w sklepie internetowym.