Świąteczny prezent dla starszego dziecka

Z kupnem prezentu dla małego dziecka jest dużo kłopotu, a co dopiero dla starszego dziecka. W wyborze może pomóc znajomość jego zainteresowań, tego co lubi, lub nie.

Czy dron z kamerą lub quadrocopter są dobrym pomysłem na prezent?

Quadrocopter w powietrzuJednym z takich pomysłów na prezent jest dron z kamerą. Dron jest pojazdem latającym, bezzałogowym sterowanym z ziemi. Jest to urządzenie, które staje się coraz popularniejszą zabawką dla dorosłych. Dron z kamerą umożliwia kręcenie filmów, jak i robienie zdjęć z lotu ptaka. Tańszą wersją takiego drona jest quadrocopter, do którego można zamontować kamerkę sportową. Dron z kamerą jest bardzo często wykorzystywany przez fotografów ślubych, którzy z innej perspektywy uwieczniają ten dzień. Również naukowcy wykorzystują drony np. do badania grubości lodu, czy warstwy ozonowej. Taki sprzęt także wykorzystują sportowcy, szczególnie ci uprawiający sporty ekstremalne. Mogą nagrywać swoje wyczyny. Bardzo często takie drony są wyposażone w nadajnik, dzięki któremu podążają są osoba z drugim nadajnikiem. Również taki dron można sterować z telefonu komórkowego. W Polsce na obsługę takiego sprzętu nie potrzeba mieć zezwolenia. Może używac je prawie wszędzie. Wyjątkiem są tereny w pobliżu lotniska. Jedyny przepis regulujący zabawę dronami nakazuje, że ten latający pojazd należy mieć w zasięgu swojego wzroku.

Słuchawki bezprzewodowe z łącznością bluetooth

Słuchawki bluetoothTelefony komórkowe nie służą obecnie tylko do rozmów ale np. do słuchania muzyki. Potrzebne do tego są słuchawki. W zestawach z telefonem są zazwyczaj słuchawki z kabelkiem, który bardzo często się plącze. Dlatego warto zainwestować w słuchawki bezprzewodowe. Dlatego słuchawki bluetooth są dobrym pomysłem na prezent. Takie słuchawki można używać się:

 • z telefonami komórkowymi,
 • z komputerami stacjonarnymi,
 • z notebookami i netbookami,
 • z odtwarzaniem MP3
 • z radiem samochodowym,
 • z zestawami stereo.

Aby słuchawki bluetooth mogły współdziałać z tymi urządzeniami potrzebne jest wmontowany w nich bluetooth. Rozwiązaniem tego problemu może być kupienie urządzenia bluetooth, które podłącza się do wyjścia słuchawkowego. Takie słuchawki wykorzystuje się do:

 • słuchania dźwięków,
 • słuchania muzyki,
 • rozmów

Wiele takich słuchawek charakteryzuje się wygodą, ponieważ panel sterujący znajduje się na słuchawkach. Aby taki zestaw słuchawkowy działał poprawnie to należy połączyć do z urządzeniem. W takich zestawach obie słuchawki najczęściej są połączone przewodem. Modele słuchawek dousznych są małe oraz lekkie, jednak to słuchawki bezprzewodowe zamknięte są gwarancja dobrego wytłumienia hałasu.

Torby foto dla pasjonata fotografii

Torba fotograficznaTorby foto są dobrym rozwiązaniem dla ochrony sprzętu podczas użytkowania go poza domem. Torba fotograficzna jest nie tylko na aparat, ale także na cały sprzęt, którego potrzebuje fotograf podczas swojej pracy. Torba pozwala na to, aby wszystko mieć pod ręką. Wewnątrz takiej torby znajduje się wiele kieszonek, jak i przegródek, które pomieszczą każdy sprzęt i elementy sprzętu fotograficznego. Jeśli ma się problem czy kupić plecak fotograficzny czy torbę, to można a wybrać połączenie tych dwóch elementów. Taki toreboplecak można zarówno nosić na ramieniu, jak i na plecach. Dobrze jeśli torba fotograficzna jest wykonana z materiału, który jest wodoodporny oraz twardy i wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Pozwoli to na unikniecie uszkodzenia sprzętu. Na prezent dobrze nadawały by się torby przykładowo skórzane. Torby takie są designerskie, dobrze wyglądają, poza tym impregnowana jest wodoodporna i bardzo trwała. Podczas kupowania torby należ zwrócić uwagę na paski, aby były wygodne i nie wrzynały się w ramiona. Pasek powinien być:

 • szeroki,
 • gruby,
 • z miękkiego i wytrzymałego materiału

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na:

 • Gadzetomania.pl – blog poświęcony nowym technologiom i gadżetom elektronicznym
 • Flytoy – internetowy sklep z dronami i quadrocopterami wyposażonymi w kamery
 • Arkas – sklep internetowy z bogatą ofertą uchwytów do telewizorów

Podsumowanie

Zakup prezentu dla starszego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Dobrze jeśli podarowany prezent nie jest rzucony w kąt tylko służy przed długi okres osobie obdarowanej.

Dodaj komentarz