Swobodne wycenienie nieruchomości

 

Jedną z niezwykle ważnych rzeczy, którą należy zrobić przed przystąpieniem do sprzedaży nieruchomości jest jej dokładne wycenienie. Ceny nieruchomości na polskim rynku stale rosną. W związku z tym, gdy sprzedajemy nieruchomość po kilku latach od jej zakupu możliwe jest przede wszystkim uzyskanie z jej sprzedaży nieco wyższej ceny.

Profesjonalna wycena nieruchomości

rzeczoznawca wyceny nieruchomości warszawaNiezależnie od tego wszystkiego warto jest, aby wycenę przygotował rzeczoznawca. Na podstawie jego opinii będziemy wiedzieli jaką cenę będziemy mogli zaproponować. Samodzielne określenie ceny może skutkować tym, że za całą nieruchomość zażyczymy sobie zbyt mało. W takim wypadku będziemy stratni. Warto jest w związku z tym skontaktować się z dobrym fachowcem. Jeśli chodzi o fachowców takich jak rzeczoznawca wyceny nieruchomości warszawa jest miastem, w którym bardzo łatwo będziemy w stanie nawiązać współpracę z tego rodzaju specjalistą. Bardzo ważne jest przy tym dokładne zweryfikowanie niezbędnych rzeczy, jakie musimy do tego celu przygotować. Przede wszystkim będzie to sama nieruchomość. Fachowiec musi ją dokładnie obejrzeć zarówno wewnątrz, jak również na zewnątrz. Dodatkowo bardzo często sporządza on dokumentację fotograficzną. Jest to podstawa do określenia bazy do wyliczenia ceny. Z tego też powodu konieczne jest także uzyskanie informacji co możemy jeszcze zrobić, aby podnieść wartość sprzedawanej nieruchomości.

Niekiedy nie musi być to generalny remont. Z całą pewnością wystarczy podjąć nieco mniejszy zakres czynności. Warto jest wspomnieć tutaj między innymi o kwestii odświeżenia ścian, czy pozbyciu się z mieszkania, czy domu starych mebli, które nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Wpłynie to oczywiście na późniejsze wizyty poszczególnych osób, które będą oglądały nieruchomość w celu jej potencjalnego zakupu.

Szczegóły na https://www.estimus.com.pl