Szklane akcesoria łazienkowe – kabiny prysznicowe na wymiar

Szkło to materiał, który nigdy nie wyjdzie z mody. Doskonale nadaje się do wykorzystania między innymi w łazience, w przypadku pryszniców oraz drobnych detali tworzących wyposażenie. W ten sposób wszystkie elementy łazienki będą ze sobą harmonizowały. Szkło zaś tworzy nowoczesny, lekki i minimalistyczny styl pomieszczenia i ułatwia zachowanie higieny.

 

shower-389260_640Szklane kabiny prysznicowe.

Miłośnicy nowoczesnego designu mogą wybrać szklane kabiny prysznicowe na wymiar. To pozwala uwzględnić indywidualne preferencje klienta oraz specyfikę łazienki, związaną na przykład z jej wymiarami. W tym względzie praktycznie nic nas nie ogranicza, można zaplanować dowolną wielkość i kształt. Szklane kabiny odznaczają się funkcjonalnością oraz wytrzymałością, ponieważ są tworzone z dość grubego szkła hartowanego. Swym wyglądem zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Szkło jest łączone za pomocą delikatnych metalowych okuć, co sprawia, że całość wygląda naprawdę stylowo. Okucia są zaś tak wykonane, że nie szkodzi im wilgotne środowisko, a barwy i ich kształt także można dopasować do konkretnej stylistyki łazienki.

 

bathroom-335748_640Możliwość wyboru.

Najpopularniejsze szklane ścianki to te szkła zwykłego przezroczystego, jednakże istnieje także możliwość zamówienia szkła barwionego lub ze specjalnymi efektami, takimi jak mat czy ornament. a także ozdobionego wzorami metodą grawerowania lub fusingu. Wszystko zależy od wyobraźni zamawiających oraz oferty danego producenta kabin szklanych.

U wielu producentów istnieje również możliwość wyboru różnych typów kabiny na wymiar. Może to być kabina z pojedynczymi lub podwójnymi drzwiami, narożna lub walk-in.

 

bathroom-389262_640Idealna czystość- to łatwe.

Szkło cechuje się dużą gładkością, jednakże w powiększeniu pod mikroskopem widać jego mikropory, w których mogą osadzać się zanieczyszczenia i bakterie. Dlatego w procesie produkcji, już po jej zakończeniu na szklane ścianki nakłada się specjalne powłoki, które sprawiają, że zanieczyszczenia spływają po nich. Jeżeli zaś na kabinie zaschnie jakaś kropla wody, to łatwo ją usunąć nawet delikatnymi środkami myjącymi lub samą wilgotną ściereczką z mikrofibry. Brud i woda nie wiążą się z tworzywem ścianki właśnie dzięki powłoce, więc z zachowaniem czystości nie ma problemy, jak w przypadku kabin z tworzysz sztucznych, kiedy to zanieczyszczenia i kamień wprost wnikają w ścianki i doczyszczenie ich wymaga nie lada wysiłku, a czasem jest niemożliwe.
Trzeba jedynie zachować systematyczność w sprzątaniu, by delikatne osady nie nawarstwiały się.

 

bathroom-437210_640Bez brodzika.

W przypadku wyboru szklanych ścianek oraz kabiny na dowolny wymiar, decydujemy się na prysznic bez brodzika. To rozwiązanie to nie tylko estetyka, ale też funkcjonalność. Łazienka będzie się znacząco odróżniała od innych, tym samym nabierze oryginalności. Brak brodzika to także idealne rozwiązanie w przypadku, kiedy z prysznica korzystają osoby starsze i dzieci, ponieważ odpływ w podłodze eliminuje ryzyko potknięcia czy uderzenia nogą lub stopą o krawędź brodzika.

 


 

bath-155288_640Źródła informacji:

 


 

shower-670254_640Dobór pozostałych akcesoriów.

Do szklanych drzwiczek kabiny prysznicowej doskonale będą pasowały inne akcesoria łazienkowe ze szkła. Chodzi tutaj o kubeczki, pojemniki na waciki czy szczotki do zębów oraz inne detale. Takie dodatki sprawiają, że łazienka wygląda na zaaranżowaną w sposób przemyślany. Artykuły ze szkła łatwo też zachować w dobrym stanie, jeżeli będziemy o nie regularnie dbać. Wystarczy myć je wodą z płynem do naczyń i gąbką, a będą pięknie błyszczały. Jedyną ich wadą jest możliwość przypadkowego stłuczenia, więc trzeba będzie uważać, szczególnie, kiedy w domu są zwierzęta lub małe dzieci.

Leave a Comment