Szkolenia dla firm i urzędników – obozy językowe

Inwestycja w języki obce jest w dzisiejszych czasach niezwykle opłacalna. Na wiele stanowisk pracy wymagany jest nie tylko język angielski (który jest konieczny), ale również drugi język obcy – na przykład niemiecki, hiszpański, francuski lub włoski. Ogromnym powodzeniem cieszą się także języki mniej znane, takie jak między innymi norweski, czeski czy portugalski. Zagraniczna praktyka lub stypendium na uczelni w innym kraju z pewnością wzbogaci każde CV i zwiększy szansę na dostanie wymarzonej pracy. Warto pamiętać, że liczne zagraniczne firmy posiadają swoje filie właśnie w Polsce. Aby stać się ich pracownikiem, trzeba przejść skomplikowany proces rekrutacji, którego podstawą jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego.

 

Intensywne kursy językowe dla urzędników

szkolenia dla urzędników Także, gdy jesteśmy pracodawcą, powinniśmy dbać o nieustanny rozwój osób, które zatrudniliśmy. Dobra znajomość języków obcych ułatwi nawiązywanie zagranicznych kontaktów, a także współpracę z innymi, często międzynarodowymi firmami i przedsiębiorstwami. Skuteczniej pozyskamy również zagranicznych kontrahentów. Łatwiej poradzimy sobie też z obsługą zagranicznych klientów. Będziemy mogli na bieżąco śledzić zmiany na europejskim rynku pracy, ale i także w naszej branży. Nie straszne będą delegacje, ani wyjazdy służbowe za granicę.

Doskonałym pomysłem, aby rozwijać umiejętności językowe będą szkolenia dla urzędników. Często tego rodzaju kursy są dofinansowane przez miejsce pracy, co jest jeszcze bardziej zachęcające do udziału w nich.
Takie warsztaty językowe powinny odbywać się systematycznie – przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jeżeli jesteśmy na wyższym poziomie językowym, możemy zainwestować w zajęcia prowadzone przez native speakera.
Mogą być także organizowane kursy specjalistyczne – na przykład język angielski w biznesie, podczas którego przyswoimy sporą dawkę słownictwa, która jest ściśle powiązana z zawodem, który wykonujemy.
Najłatwiejszym sposobem, aby sprawdzić poziom, na którym się znajdujemy będzie rozwiązanie testu wprowadzającego. Taki egzamin składa się zazwyczaj z części gramatycznej, krótkiej pracy pisemnej, czytania ze zrozumieniem i słuchania.

Tego rodzaju kursy zazwyczaj kończą się testem lub certyfikatem, który zatwierdzony jest przez prestiżowe placówki językowe.

 

Zagraniczne wyjazdy i wakacyjne kursy językowe

badge-686324_640Nie od dzisiaj wiadomo, że języka obcego najlepiej uczyć się za granicą, w kompletnie nowym środowisku. Musimy się wtedy zmierzyć z nowymi sytuacjami, z którymi trzeba sobie samodzielnie poradzić. Mamy styczność z nowym akcentem, łatwiej przyswajamy słownictwo, a także uczmy się slangu.

Z tego powodu wspaniałym pomysłem będą kursy językowe za granicą. Mogą się one odbywać przykładowo w wakacje, gdy dysponujemy większą ilością czasu wolnego lub możemy wziąć urlop. Gdy pragniemy doszlifować swój angielski, wybierzmy obozy językowe, które organizowane są na terenie Wielkiej Brytanii – na przykład w Londynie.

W przypadku osób, które chcą uczyć się niemieckiego, często wybieranym kierunkiem będzie

  • Berlin,
  • Hamburg,
  • Kolonia.

 


 

germany-652967_640Źródła:

 


 

silhouettes-142329_640Podsumowanie

Oczywiste jest, że znajomość języków obcych daje nam wiele możliwości, nie tylko w sferze zawodowej i rozwoju osobistego. Poznajemy całkowicie nową kulturę i obyczaje danego rejonu, a każda kolejna podróż za granicę jest niezapomnianą przygodą.

 

Dodaj komentarz