nauka gry w tenisa dla dzieci

Tenis dla dzieci i inne usługi sportowo-rekreacyjne

Warto omówić niektóre z rzeczy, które mogą czekać nasze dziecko, jeśli zapiszemy je na przykład do przedszkola językowego. Wielu rodziców obawia się, że ich pociecha może sobie nie poradzić z wyższym poziomem nauczania i innymi stresującymi sytuacjami. Prawda jest jednak taka, że dziecko szybko się przystosowuje do nowej sytuacji.

Przedszkole językowe – bogata oferta

dzieci w przedszkoluNiektórzy opiekunowie rozważają czy nie posłać dziecka do przedszkola językowego. Wiele takich miejsc jest dostępnych chociażby w Bydgoszczy, nie mówiąc już o większych miastach jak chociażby Kraków. Dziecko ma wówczas możliwość, aby poznać obcy język już w młodym wieku. Daje mu to możliwość nauczenia się czegoś bardzo potrzebnego zanim opanują to jego rówieśnicy. Zresztą, całkiem możliwe, że oni nie opanują języków nigdy w tak dobrym stopniu jak ono. Korzyści z uczęszczania do przedszkola językowego to:

  • szybsze opanowanie umiejętności językowych
  • nauka przez zabawę
  • brak problemów później
  • nauka częściowo intuicyjna

Warto zdać sobie sprawę, że dziecko uczy się języka zupełnie inaczej niż dorosły. Nie chodzi nam wcale o fakt, że opanowuje te umiejętności szybciej, choć to oczywiście też prawda. Dziecko ma w końcu bardziej chłonny umysł. Chodzi jednak jeszcze o coś innego. Na pewno każdy zauważył, że kiedy maluszek opanowuje swój ojczysty język nie potrzebuje żadnych książek, żadnych tłumaczeń i tak dalej. Dziecko po prostu osłuchuje się z różnymi określeniami, później zdaniami i naturalnie kojarzy ze sobą różne elementy mowy. Jeśli tylko panie przedszkolanki potrafią to wykorzystań, ucząc języka obcego, dziecko na pewno w mig opanuje inny język. Jeśli jednak nie stosuje się takich metod w placówce, do której chce się zapisać dziecko – nie szkodzi. Obecnie jeszcze nie do końca ta wiedza jest wykorzystywana. Niemniej jednak dziecko i tak będzie miało łatwiej w późniejszym wieku, jeżeli już w przedszkolu będzie posługiwało się obcą mową. A tak na marginesie, warto też przemyśleć czy czasem dobrym wyborem nie będzie przedszkole integracyjne, których również w Bydgoszczy nie brakuje. Dzieci bowiem wówczas uczą się akceptować odmienność ludzi wokół siebie i ich problemy. Uczą się pomagać i traktować takie osoby naturalnie. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości.

Noclegi i obozy tenisowe za granicą

noclegi turystyczneJest jeszcze jedna rzecz, dzieci, które nauczą się gry w tenisa w przedszkolu muszą go mieć, gdzie ćwiczyć. Inaczej bowiem szybko zapomną to, co już znają. Nauka w przedszkolu i późniejsze ćwiczenie umiejętności będzie w stanie zapobiec problemom i konieczności późniejszego korzystania na przykład z obozów językowych. Niemniej jednak od czasu do czasu większe dziecko na pewno chętnie pojedzie na jakieś półkolonie do Krakowa z nauką gry w tenisa na przykład. Mama będzie szczęśliwa, że jej pociecha uczy się gry w tenisa,  a dziecko, że noclegi są w Wiśle, gdzie dorastał Adam Małysz i można zobaczyć skocznie.Tak czy siak, im mniejsze dziecko, tym więcej jeszcze potrzebuje zabawy i warto mieć tę świadomość. Można oczywiście je dokształcać i przygotowywać do różnych przyszłych zajęć, ale z umiarem. Wyjazd do Karpacza po prostu na narty z rodziną na pewno wszystkim dobrze zrobi.

Półkolonie tenisowe dla rozwoju więzi

półkolonie tenisoweKiedy rodzina nie lubi zjeżdżać na nartach, wcale nie jest to powód, aby odmawiać sobie bycia razem. Wielu rodziców posyła dzieci na różne nauki, bo mają na to pieniądze i chcą, aby dziecko dobrze się rozwijało. Zapominają jednak spędzać czas z pociechami, bez czego one nie mogą się nauczyć prawidłowych relacji. Wspólny wyjazd to zawsze znakomita okazja, żeby nieco podreperować kontakty. Wiadomo bowiem, że w codziennym pędzie nie zawsze jest czas, aby dać dziecku tyle czasu, ile ono by chciało. Każdy ma swoje zajęcia i zadania, którym musi sprostać. Obóz tenisowy dla całej rodziny będzie jednak całkiem niezłą zabawą i okazją utrzymania więzi.

 


Dodatkowe informacje związane z tematem są dostępne na:

  • Alepokoje.pl – witryna internetowa prezentująca noclegi w Karpaczu i Szklarskiej Porębie
  • Fit.pl – portal internetowy dla aktywnych ludzi uprawiających sport
  • Proteniskrakow.pl – strona internetowa szkoły tenisa z Krakowa organizującej kolonie i półkolonie

Podsumowanie

Dziecko powinno otrzymywać edukację, ale nie jest nią tylko szkoła czy przedszkole. Potrzebna jest także chociażby umiejętność budowania relacji z innymi. Każdy człowiek jest przecież zwierzęciem stadnym.