Typ zapięcia a wygoda użytkownika

Istnieją różne typy zapięć. Jedne z nich są wygodniejsze, inne mniej, lecz najważniejsze by właściwie spełniały swoje zadanie i funkcjonowały jak najdłużej bez zarzutu. Każdy z nas ma w tej kwestii swój gust – preferujemy estetyczne guziki, wygodne zamki błyskawiczne lub jedno i drugie, w zależności od sytuacji. Większość na pewno zgodzi się, że do szybkich i funkcjonalnych rodzajów zapięć można zaliczyć rzepy.

Zalety stosowania i użytkowania rzepów

rzepy pasmanteryjneTen typ zapięcia można spotkać w najróżniejszych ubraniach: kurtkach, spódnicach, opaskach, czapkach z daszkiem, a także często na rynku obuwniczym. Popularność rzepów jest spora głównie ze względu na ich wygodę i prostotę działania – wystarczy docisnąć do siebie obie części. Są one powszechne w wypadku ubrań czy butów, które można dostosowywać jeśli chodzi o stopień przylegania do ciała/nogi i tym samym można je uznać za bardziej funkcjonalne niż na przykład guziki, które w takiej sytuacji najpewniej trzeba by było przeszyć. W dodatku są łatwe w samodzielnym „montażu” – potrzebna jest tylko igła oraz nitka. Rzepy pasmanteryjne najczęściej sprzedawane są na metry; można kupić także całą rolkę, jeżeli nasze zapotrzebowanie jest większe. Występują w różnych szerokościach i kolorach, tak więc dopasowanie ich do docelowego ubrania lub obuwia nie powinno być bardzo trudne – wiele zależy od oferty danej pasmanterii, a w razie kłopotów można zamówić pożądany odcień przez internet.

Jeżeli potrzebujemy wygodnego, szybkiego zapięcia z możliwością swobodnej regulacji, warto rozważyć zakup artykułów wyposażonych w rzepy lub zmodyfikować już posiadaną rzecz na własną rękę. Niewątpliwie jest to rozwiązanie proste i ekonomiczne, czasem pozwalające cieszyć się użytkowaniem nie całkiem pasującej części garderoby przez dłuższy okres.