Usługi pralnicze kierowane do szpitali

W takich miejscach jak szpital dbanie o czystość jest szczególnie ważne. To właśnie w szpitalach znajdują się bakterie, wirusy, grzyby, które mogą być potencjalnie chorobotwórcze. Właśnie z tego powodu szpitale współpracują z pralniami, które zajmują się nie tylko praniem odzieży medycznej, ale również jej dezynfekowaniem.

Pranie odzieży lekarskiej i jej dezynfekcja

pranie odzieży medycznejChodzi tutaj zarówno o odzież lekarską, ale również pościele i bieliznę szpitalną. W procesie czyszczenia pralnia musi wykorzystywać tylko takie środki, które są bezpieczne. Z drugiej strony muszą to być środki na tyle silne, że doprowadzą do dezynfekcji odzieży, czyli zlikwidowania z jej powierzchni chorobotwórczych drobnoustrojów. W każdym szpitalu ważna jest higiena, a ta zapewniana jest m.in poprzez takie usługi. Oczywiście pranie odzieży medycznej odbywa się osobno w pralni. Nie łączy się zwykłej odzieży roboczej czy innych materiałów z odzieżą medyczną. Ważne jest przecież to, by nie doszło do przeniesienia ewentualnych drobnoustrojów. Oferta skierowana jest nie tylko do szpitali, ale również do przychodni lekarskich, gabinetów stomatologicznych, weterynaryjnych i innych. Wiadomo, że są to miejsca, w których bardzo łatwo można pobrudzić się różnymi wydzielinami pacjenta. Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej wymagających sektorów rynku pralniczego jest właśnie ten związany z praniem odzieży medycznej i innych tkanin pochodzących ze szpitali.

Priorytetem dla pracowników pralni jest higiena oraz bezpieczeństwo pacjentów, a także personelu szpitalnego. Środki piorące są atestowane i oczywiście sprawdzone. Mają one nie tylko właściwości czyszczące, ale również dezynfekujące. Dozowanie środków odbywa się automatycznie, dzięki czemu klient może mieć pewność, że została używa prawidłowa ilość środka chemicznego.