Usunięte zdjęcia – jak przywrócić?

Sporym problemem dla nas wszystkich jest sytuacja gdy tracimy coś bardzo cennego. Niewątpliwie do takich rzeczy należą zdjęcia z ważnego dla nas wydarzenia, podróży, uroczystości. Strata takich zdjęć może być jednak procesem odwracalnym.

Odzyskiwanie usuniętych zdjęć

przywracanie wszystkich usuniętych zdjęćPo nagłej utracie pamiątkowych zdjęć, wielu ludzi zadaje sobie pytanie co zrobić by przywrócić utracone dane. Na wstępie warto zaznaczyć, że przywracanie wszystkich usuniętych zdjęć może być trudne. Powodem tego jest czas. Ogólnie rzecz biorąc, ciężko jest przywrócić zdjęcia, które zostały usunięte dawno i na naszym nośniku pojawiało się dużo nowych plików. W takiej sytuacji zanikają dane tych starszych zdjęć i są nadpisywane nowymi. Mimo wszystko warto próbować te zdjęcia przywrócić. Do podjęcia prób przywracania zdjęć potrzebne nam będzie specjalne oprogramowanie dostępne w Internecie. Możemy wybrać oprogramowanie z licencją freeware (darmowe) lub kompilacje płatne. Te drugie powinny stwarzać mniej problemów i nie spowodują niespodzianki w postaci informacji o konieczności wykupienia dodatkowych opcji po kilkugodzinnym procesie skanowania. Generalnie programy do odzyskiwania zdjęć są przyjazne użytkownikom. Ich interfejs graficzny jest zaprojektowany w taki sposób, że nawet osoby niezwiązane z informatyką powinny poradzić sobie z przywracaniem zdjęć bez większych problemów. Najczęściej na starcie takiego programu dostaniemy informację jak należy postępować. Jeśli jednak wciąż jest to dla nas kłopotliwe i niezrozumiałe to zaleca się kontakt z działem helpdesk. Dodatkowo w sieci Internet znajdziemy poradniki objaśniające jak postępować „krok po kroku” by przywrócić zdjęcia.

Podsumowując, warto próbować swoich sił w przywracaniu usuniętych zdjęć, filmów, muzyki. Nie jest to czynność bardzo skomplikowana więc jeśli zauważycie, że wasze zdjęcia zniknęły to powinniście próbować samodzielnie rozwiązać problem zanim zaniesiecie pendrive do specjalisty od takich spraw.