Usuwanie przebarwień kwasem kojowym

Ze względu na rosnącą popularność kosmetyków naturalnych, na rynku pojawia się coraz więcej preparatów, które bazują swoim składem na – często nam nieznanych – substancjach. Warto jednak zgłębiać temat nowinek pojawiających się na rynku kosmetycznym, ponieważ naturalne substancje, pozyskiwane ekologicznie, często mają naprawdę skuteczne działanie.

Właściwości kwasu kojowego

kwas kojowyJednym z preparatów, który może budzić u nas pewne wątpliwości związane z niewiedzą jest kwas kojowy. Jest to środek pozyskiwany z japońskich ziaren kukurydzy. Kwas kojowy coraz częściej wykorzystywany jest do produkowania różnego typu toników do twarzy. Dzieje się tak, ponieważ kwas ten charakteryzuje się doskonałymi właściwościami rozjaśniającymi, co może wspomóc proces redukcji przebarwień różnego pochodzenia. Oznacza to, że produkty z kwasem kojowym świetnie sprawdzą się w przypadku osób zwalczających przebarwienia potrądzikowe, różnego rodzaju blizny, ale również pajączki i przebarwienia związane z nadmiernym opalaniem się. Dodatkowo, regularne stosowanie toniku z kwasem kojowym, nada naszej poszarzałej skórze zdrowego blasku. Kwas kojowy możemy nabyć również w jego naturalnej formie – wiele sklepów z ekologicznymi produktami ma go w swojej ofercie – i w odpowiednich proporcjach możemy go zmieszać z wodą lub z mleczkiem, tworząc tym samym wzbogacony tonik do twarzy. Jego stosowanie niczym nie różni się od innych toników dostępnych na rynku. Najczęściej wykorzystywany jest kwas kojowy o stężeniu 3 lub 5%.

W przypadku kwasu kojowego możemy uzyskać nie tylko efekt rozjaśnienia skóry, ale również nawilżenia i zredukowania zmarszczek. Przy regularnym korzystaniu z kwasu kojowego możliwe jest uzyskanie skóry pełnej blasku, o jednolitym kolorycie i odpowiednio wygładzoną dzięki właściwemu nawilżeniu.