Utylizacja odpadów nigdy nie była prostsza!

Praca w mojej firmie wiąże się z produkcją dużej ilości nieczystości. Ponieważ moje szefostwo musi utylizować je w sposób zgodny z przepisami, od dłuższego czasu wynajmujemy firmę, której zleciliśmy to zadanie. Nie jest to łatwa sprawa, ale jesteśmy niezwykle zadowoleni z nawiązania tej współpracy.

Firma, która przetwarza odpady płynne

przetwarzanie odpadów płynnychPrzede wszystkim, wyróżniają się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Trzeba przyznać, że w zależności od wielkości przedsiębiorstwa, potrzeby mogą być naprawdę zróżnicowane. W naszym przypadku było to koniecznie m.in. z tego względu, że odpady produkowane przez firmę są toksyczne. Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego umówiliśmy się na termin oddania wstępnej koncepcji. W taki sposób ustalono plan, który obejmował przetwarzanie odpadów płynnych. Zaproponowano zamontowanie narzędzi, dzięki którym nieczystości zostaną odseparowane lub wywiezione, dzięki czemu do kanalizacji trafią wyłącznie oczyszczone płyny. W przypadku wywozu nieczystości, proces ten odbywa się przy użyciu specjalnie przystosowanej cysterny, która przewozi nieczystości do oczyszczalni. Tam są one w odpowiedni sposób przygotowywane m.in. poprzez pracę rozdzielników, które są istotną częścią instalacji czyszczącej. Znajdują się w nich także specjalne zbiorniki, w których są przechowywane cząstki olejów. Dzięki temu spełnione są normy prawne w zakresie ochrony środowiska i nikt z firmy nie musi się martwić o nadmierne obciążanie Ziemi nieczystościami. 

Pomocne w wynajmowaniu takich specjalistów jest to, że znają oni wszystkie normy prawne związane z funkcjonowaniem oczyszczalni. Dzięki temu podpowiadają, w jakie technologie warto zainwestować i co jest najlepszym rozwiązaniem dla konkretnego przedsiębiorstwa. Skorzystaliśmy z tej opcji i nasza firma wzbogaciła się o kilka urządzeń.