Czy warto zabrać kamerę sportową na spływ kajakowy?

Spływ kajakowy

Spływ kajakowy to wiele emocji, z których przynajmniej niektóre warto uwiecznić. Dobrze jednak mieć na uwadze, że jeśli weźmiemy ze sobą za dużo niepotrzebnego sprzętu, to po prostu możemy go zgubić albo zepsuć. Najlepiej wziąć tylko to, co niezbędne, ponieważ pojemność kajaka też nie jest niewyczerpalna. Niektórzy próbują bawić się w nagrywanie podczas spływu za pomocą komórek, zwykłych kamer czy innych akcesoriów, które bardzo łatwo podczas aktywnego wypoczynku na wodzie stracić.

Lokalizacja rzeki a wypożyczalnia kajaków

Wypożyczalnia kajakówJeśli nie masz swojego kajaka, to bez problemu pożyczysz go w pobliskiej wypożyczalni. Wybierz tylko miejsce spływu. Na początek, na pierwszy raz warto wybrać mniej dzikie odcinki rzeki. Dobrym pomysłem są na przykład spływy kajakowe Wdą, bo mogą zadowolić zarówno doświadczonych, jak i laików w zależności od tego, jaki odcinek rzeki wybierzecie. Jeśli więc macie grupę nieco zróżnicowaną, to ani jedni, ani drudzy nie powinni się nudzić, jeżeli podejdziecie rozsądnie do wyboru fragmentu rzeki. Dla początkujących dobra będzie także rzeka Brda, która niejednego już zachwyciła swoim krętym biegiem, dziewiczą przyrodą i otaczającymi lasami. Nie ma problemu z dowiezieniem kajaków na miejsce spływu. Zajmie się tym firma wypożyczająca.

 

Kamery sportowe i ich zalety

Kamera sportowaProfesjonalne kamery sportowe przeznaczone są właśnie po to, aby nimi uwieczniać najlepsze chwile podczas sportowych wojaży. Co za tym idzie, są właściwie na tę okoliczność wyposażone. Jaka powinna być kamera na spływ kajakowy:

  • odporna na zanużenie,
  • solidnie wykonana,
  • powinna mieć hydrofobową szybkę,
  • poręczna,
  • fajnie, jeżeli ma obrotowy obiektyw

Jeżeli nie masz odpowiedniej kamery na spływ, to warto się w nią zaopatrzyć. Akcesoria GoPro przydają się do uwieczniania różnych rodzajów aktywności, więc później też na pewno tę kamerę wykorzystasz. A już po samym wypadzie nad rzekę, docenisz ten zakup. Jak takie kamery sprawdzają się do utrwalenia pierwszej, rodzinnej przygody z kajakiem? Nieważne, czy zamierzasz szaleć na spływie, czy wybierasz się na niego po raz pierwszy w życiu. Kamera sportowa sprawdzi się najlepiej, ponieważ nie będziesz się musiał obawiać, że zamoknie. Posiada ona odpowiednie funkcje, które zapewnią ci wysoki komfort nagrywania w takich, a nie innych warunkach. Nie musisz się przejmować, że nie pływasz ekstremalnie. Taki sprzęt nadaje się także do użytku podczas rodzinnego, spokojnego spływania.

Spływy kajakowe Brdą i ich uwiecznianie sportową kamerą Xiaomi Yi

Spływ kajakowyDla potwierdzenia powyższego, przytoczę kilka sytuacji, w których taka właśnie kamera bardzo mi się przydała. Sama na pierwszy raz wybrałam rzekę Brdę i jej łagodny nurt. Niby nie ma tam wielu przeszkód po drodze, jednak kilka konarów się pojawiło i warto było uchwycić chwile, kiedy je wymijaliśmy. Dzięki temu, że mieliśmy przy sobie kamerę udało się też uwiecznić niegroźny wypadek, z którego dziś możemy się już tylko śmiać. Jeden kajak zatonął, bo pewna para nie uważała na drogę. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a rzeka była bardzo płytka. Większość spływów jednak odbywała się bez wypadków, a i tak było zawsze co nagrywać i potem można było z materiału montować ciekawe teledyski. Poza tym kamerka kilka razy spadła do wody, a dzięki temu, że była wyposażona w specjalną poduszkę, utrzymała się na jej powierzchni. W moim przypadku sprawdziła się kamera Xiaomi Yi, bo stosunek ceny do jakości jest bardzo wysoki. Może konkurować z innymi kamerami, nawet z wyższej półki. Minusem jest tylko brak wyświetlacza, ale właściwie w tego typu akcesoriach nie jest on tak naprawdę bardzo potrzebny.


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • Sklepidealny.pl – internetowy sklep sprzedający sportowe kamery Xiaomi Yi
  • Activitas – strona internetowa firmy organizującej spływy kajakowe Wdą i Brdą
  • Gadzetomania.pl – blog poświęcony nowym technologiom i gadżetom elektronicznym

Podsumowanie

Jeżeli wybierasz się na spływ po raz pierwszy, zadbaj by go uwiecznić, jednocześnie nie bojąc się, że stracisz sprzęt. Warto przechowywać wspomnienia w formie video. Jeżeli nie musisz, nie zabieraj ze sobą telefonu komórkowego lub weź stary, którego nie będzie ci żal, jeśli zamoknie albo się utopi. To samo ze sprzętem fotograficznym wszelkiej maści. Przemyśl wszystko kilkukrotnie. Czy na pewno jest ci ta rzecz potrzebna? Co się stanie, jeżeli podczas wypadu się zgubi?