jachty do wynajęcia

Wesele na jachcie luksusowym w Niemczech – przydatne informacje

Polacy obecnie często emigrują za pracą. Nieraz zostają poza granicami kraju już na stałe. Jednym z częstych kierunków takich wyjazdów są Niemcy. Jeśli i ty zamieszkujesz obecnie sąsiednie państwo, a planujesz wesele, możesz uważać je za dość kłopotliwe w organizacji. Postaramy się jednak udzielić kilku porad, które mogą być w tym pomocne.

DJ na wesele – wybór i transport rodaka

dj na weseleNie dziwi fakt, że mieszkając w Niemczech możesz nadal chcieć zatrudnić na wesele Polaka. DJ i wodzirej na wesele to ważne funkcje i wpływają w znaczącym stopniu na to, jak będzie ono wyglądało. Z pewnością inny będzie charakter świętowania, kiedy oprawą muzyczną i konferansjerką zajmie się rodak, a inny, gdy obcokrajowiec. Nawet jeśli nie lubisz polskich hitów disco-polo i zdecydujesz się wyłącznie na angielskie piosenki, zauważysz różnicę, kiedy będzie je wykonywał mieszkaniec ojczyzny. Pozwoli to na poczucie się jak w domu. Konferansjerka zresztą to już poważniejsza kwestia. Często większa część rodziny pozostaje w kraju i chciałaby, aby wesele było prowadzone w języku polskim. Niektórzy mogą nawet nie znać obcej mowy, zwłaszcza osoby ze starszego pokolenia. Dawniej bowiem nie było im to bardzo potrzebne. Wskazane więc, aby, nie tylko dla siebie, zadbać o polską oprawę uroczystości. Wyjątek może stanowić jedynie sytuacja, w której pobierają się osoby różnej narodowości. Wówczas trzeba pójść na jakiś kompromis. Jak jednak przetransportować wodzireja i DJ’a w jednej osobie albo ów duet? Istnieje możliwość, że taka osoba sama dojedzie ze Śląska do miasta imprezy w Niemczech. Będzie to najwygodniejsze zarówno dla Pary Młodej, jak i dla niego. W swoim aucie bowiem może zmieścić wszystkie potrzebne mu sprzęty. Poza tym nie trzeba się martwić o żadną rezerwację miejsc czy wynajem samochodu. Usługodawca może też wyruszyć o odpowiedniej dla siebie porze i dojechać na miejsce w takim tempie, jakie jest dla niego dogodne. Zapewne jedyną rzeczą, o którą będą musieli zatroszczyć się Młodzi, będzie dopłacenie DJ-owi za paliwo.

Przewozy do Niemiec dla gości

bus transportowyTrzeba się zatroszczyć także o pojazd dla gości. Tutaj już w zależności od ich liczby oraz własnych przekonań może być kilka dogodnych form przewozu. Najlepsze z nich:

  • własne samochody gości
  • wynajęcie busa do Niemiec
  • podróż samolotem

Ostatnia opcja może znacznie zwiększyć koszty całego wesela. Jest to jednak najszybsza forma podróży i jeśli uda się nabyć bilety grupowe w korzystnej cenie, to można wziąć ją pod uwagę. Niemniej jednak lepiej będzie, kiedy goście będą jechali na miejsce we własnym zakresie. Będzie to dla nich najwygodniejsze. Ta opcja może jednak spowodować, że część osób zrezygnuje z udziału w uroczystości, ponieważ podróż okaże się dla nich zbyt kosztowna. Można starać się to rozwiązać, oferując zwrot kosztów podróży. Poza tym dobrym wyjściem z sytuacji jest wynajęcie busa czy autokaru, jadącego na przykład z Małopolski, gdzie ma się krewnych i przyjaciół do Niemiec. Oczywiście, takie busy do Niemiec wynajmuje się wraz z kierowcą, bowiem rzadko kto ma uprawnienia, aby prowadzić taki duży pojazd. Poza tym goście powinni się wówczas zrelaksować i wypocząć przed długim dniem i nocą.

Jachty luksusowe – jedyne w swoim rodzaju świętowanie

jacht na MazurachBy uatrakcyjnić wesele, można zorganizować je na jachcie. Pozwoli to na doświadczenie piękna niemieckiej przyrody. Należy się liczyć z tym, że jachty do wynajęcia to jednak niemały koszt, zwłaszcza te luksusowe. Prawdopodobnie jednak będzie to dla niejednego możliwość bycia w takim miejscu jedyny raz w życiu. Jeśli więc dysponuje się odpowiednimi funduszami to warto zorganizować takie niepowtarzalne wesele. Żeby nie było przykrych niespodzianek, trzeba pamiętać, żeby najpierw przejrzeć kilka ofert firm zajmujących się takim wynajmem. Kiedy już wybierze się jedną, trzeba natomiast uważnie zapoznać się z umową. Dzięki temu wybrany usługodawca z większym prawdopodobieństwem spełni oczekiwania.


Wartościowe źródła informacji związanych z tematem:

  • Planowaniewesela.pl – portal internetowy z poradami związanym ze ślubem i weselem
  • DJslawek.pl – strona internetowa prezentująca usługi wodzireja na wesele w Małopolsce
  • Bofort.pl – witryna internetowa oferująca luksusowe jachty do wynajęcia

Podsumowanie

Wesele na jachcie na pewno zrobi niemałe wrażenie na gościach. Będzie to bowiem świętowanie inne niż wszystkie. Samo przebywanie w takim luksusowym miejscu ucieszy niejednego, więc zabawa zyska dodatkowy walor. Trzeba jednak zadbać wcześniej o wszystkie szczegóły, aby wesele się udało.