Wieloetapowe pranie dywanu

Bez względu czy mamy na podłodze panele, parkiet, linoleum czy wykładzinę, to musimy je regularnie czyścić. Najprościej i najszybciej jest je odkurzyć, ale nie zawsze jest to wystarczalne, zwłaszcza jeżeli znajdują się na nich trwałe zabrudzenia.

Czy dywan można prać na mokro?

Pranie dywanuCzyszczenie dywanów wcale takie proste nie jest, szczególnie jeżeli nie posiadamy do tego celu specjalnego urządzenia. W domowych warunkach przeważnie dywany odkurzamy i co najwyżej miejscowo czyścimy gąbką nasączoną woda i mydłem. Jednak to nie zawsze wystarcza, ponieważ niektóre plamy są ciężkie do usunięcia domowymi metodami, czy niejednokrotnie także detergentami z drogerii. Jeżeli plamy są odporne na popularne środki, to lepiej zlecić pranie dywanu niż ryzykować utrwaleniem plam. Przeważnie plamy z krwi, czerwonego wina czy sosu pomidorowego sprawiają najwięcej problemów. Profesjonalne pralnie bez kłopotu sobie z nimi radzą, gdyż dysponują specjalnymi urządzeniami piorąco – czyszczącymi. Wykorzystują one parę wodną, która w połączeniu z odpowiednim detergentem stanowią najlepszy sposób na wywabianie wszelkich plam. Dzięki takiej usłudze nawet najbardziej zabrudzony dywan czy wykładzina zyskują dawny kolor i stają się idealnie czyste oraz wolne od bakterii i roztoczy, które szybko się na nich gromadzą. Specjaliści zalecają, aby przynajmniej raz na kilka miesięcy oddawać dywan do pralni, gdyż w ten sposób na długo zachowamy go w doskonałym stanie. Koszt takiego prania to zaledwie sto – trzysta złotych.

Warto inwestować w wygląd dywanu, ponieważ nie rzadko są one dość drogą dekoracją pokoju. Pralnie dywanów znajdują się niemalże w każdym mieście Polski, zatem nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem. Wystarczy do nich dostarczyć dywa, a oni zajmą się resztą.